Tecavüze 13 yıl hapislik

banner37

Çatalköy’de 2018’in Ekim ayında ayrıldığı kız arkadaşını döverek tecavüz eden Yunus Timur’un cezası belli oldu

Tecavüze 13 yıl hapislik
banner90
banner99

EVE GİZLİCE GİRİP TECAVÜZ ETTİ… Ayrıldığı kız arkadaşının Çatalköy’deki evine 12 Ekim 2018 tarihinde gizlice girerek, genç kadını darp ettikten sonra cinsel tecavüzde bulunmaktan Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından suçlu bulunan Yunus Timur, 13 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

   Girne Ağır Ceza Mahkemesi, 2018’in Ekim ayında, ayrıldığı kız arkadaşının evine gizlice girerek genç kadına cinsel tecavüzde bulunan Yunus Timur isimli sanığı 13 yıl hapis cezasına çarptırdı.

   Suç tarihinden beri hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde tutulan Yunus Timur, 12 Ekim 2018 tarihinde, ayrıldığı kız arkadaşının Çatalköy’deki evine gizlice girerek, genç kadını darp ettikten sonra, cinsel tecavüzde bulunduğu suçlamasıyla tutuklanarak, aleyhine dava getirilmişti.

   Yunus Timur ile ilgili karar dün Füsun Cemaller başkanlığında Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad ve Yargıç Mine Güçlüer’den oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından açıklandı.

   Mahkemenin oy birliği ile aldığı kararı okuyan Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, sanığın işlemiş olduğu suçun ciddiyeti ve vahametine değinerek, bu tür suçlara ciddi ve caydırıcı ceza verilmesi gerektiğini söyledi.

   Kıdemli Yargıç Kürşad, yargılanmış olduğu “Cinsel tecavüz”, “Cinsel saldırı”, “Geceleyin ev açma”, “Mülke tecavüz” ve “Darp” suçlarından yapılan duruşma neticesinde heyet olarak suçlu bulup mahkûm ettikleri sanığı 13 yıl hapis cezasına çarptırdıklarını açıkladı.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75