Tecavüze 9 yıl

banner37

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, Osita Samson Eluagu’yu, 3 Haziran 2019 tarihinde evinde misafir olan Z. G., isimli kadını darp ederek, cinsel tecavüzde bulunmaktan suçlu buldu

Tecavüze 9 yıl
banner90
banner8

“MÜEBBET HAPİS ÖNGÖRÜLÜYOR”… İkametgahının yatak odasında içki içtikleri bir esnada Z. G., isimli kadını darp ederek cinsel tecavüzde bulunduğunu kabul etmeyen Osita Samson Eluagu, yargılandığı Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından suçlu bulundu ve 9 yıl hapse mahkum edildi. Mahkeme, sanığın mahkum olduğu suçun müebbet hapis öngörülen çok ciddi ve vahim suçlardan olduğuna vurgu yaptı

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, 3 Haziran 2019 tarihinde evinde misafir olan ve yatak odasında birlikte içki içtikleri Z. G., isimli kadına cinsel tecavüzde bulunduğunu kabul etmeyen Osita Samson Eluagu isimli sanığı, aleyhindeki davalardan suçlu buldu ve 9 yıl hapis cezasına mahkum etti.

   Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, davayla ilgili oybirliği ile aldığı kararı dün açıkladı.

   Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün karara bağlanan davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve Avukat Mehmet Kaptan Bensen hazır bulundu.

   Davanın kararını yaklaşık bir saatte okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, sanığın aleyhine getirilen davaların iddia makamı tarafından şüpheden ari ispat edildiğine karar verdiklerini açıkladı.

   Yargıç Katip, ceza kararında sanığın işlemiş olduğu suçun müebbet hapis cezası öngören çok ciddi ve vahim suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

   Katip, bu tür suçların toplumda infial yarattığına işaret edip, bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı ciddi ve caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti.

“Vücut dokunulmazlığını ihlal eden çok ciddi bir suç…”

   Kıdemli Yargıç Şerife Katip, sanığın bir başka şahsın vücut dokunulmazlığını rızası olmadan ihlal ettiğine vurgu yaptı.

   Katip, cinsel saldırı suçlarının toplumda huzuru bozduğuna ve infiale neden olduğuna değindi.

   Kıdemli Yargıç Şerife Katip, olgularda 3 Haziran 2019 günü saat 20.00 sıralarında meydana gelen olayda, öğrenci olan 31 yaşındaki Nijerya uyruklu zanlının, Küçükkaymaklı’daki evinin yatak odasında içki içtikleri esnada Z. G.’yi darp edip, zorla ırzına geçtiğini belirtti.

banner134
   Katip, kanun koyucunun bu suçları oldukça vahim değerlendirdiğini ve ceza yasasındaki en ağır ceza olan ömür boyu hapislik ile cezalandırılabilmesi için mahkemeye yetki verdiğine değindi.

   Katip, sanığı suçlu bulup mahkûm ettikleri davalardan 9 yıl hapis cezası ile cezalandırmayı uygun ve adil bulduklarını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75