Tecavüze biri daha karışmış olabilir

banner37

Serdarlı’daki kiralık bir dairede 15 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etmekle suçlanan 17 yaşındaki M.O.T.’nin tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

Tecavüze biri daha karışmış olabilir
banner8

Sedef BOŞNAK

Evden kaçan 15 yaşındaki kız çocuğuna Serdarlı’daki kiralık bir evde tecavüz ettiği iddia edilen 17 yaşındaki M.O.T., dün, babasının da refakatinde ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 5 gün daha tutukluluk emri temin edildi.

Ocak ayında işlenen suçla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıp, zanlıyı yurt dışından geldiği havalimanında tespit edip tutukladığını anımsatan polis, kayıp emare olduğunu belirterek, meseleye bağı olduğuna inandığı Yenierenköy’de sakin bir genci daha aradığını anlattı.

Polis, ayrıca, bir soru üzerine, küçük kızın ilk şikayetini olayın sonrasında, kiralık evde bulunan küçük bir kıza yaptığını ifade etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Geçitkale Polis Karakolu’nda görev yapan polis çavuşu Kamil Perçiner yanıtladı.

Tanık polis çavuşu Kamil Perçiner, zanlının “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz”, “Vahim zarar” ve “Çocuğun cinsel istismarı” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Polis çavuşu Kamil Perçiner, 7 Mart’ta, kayıp olan küçük kızın Girne’de tespit edilmesinden sonra, psikolog ve sosyal hizmetler memuru eşliğinde verdiği ifade doğrultusunda meselenin soruşturmasına başladığını anlattı.

Kamil Perçiner, soruşturmanın Girne, Lefkoşa ve Narkotik ekipleri tarafından da ayrıca yürütüldüğünü ifade ederek, zanlının 8 Mart’ta yargıç huzuruna çıkarılıp aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri alındığını belirtti.

Perçiner, mahkemeden temin ettiği sürede, 4 kişiden ifade alıp, 4 kişinin bilgisine başvurduğunu, 1’i devlet dairesi, 2’si özel şirket olmak üzere yazışmalar yaptığını anlattı ve henüz soruşturmasını tamamlayamadığını ifade etti.

Gönüllü ifade veren zanlının, ifadesini henüz teyit ve tekzip etmediğini kaydeden tanık çavuş, suçla bağlantısı olan bir kişiyi arayıp, kayıp olan emarelerin bulması gerektiğini belirterek mahkemeden ek süre istedi.

banner134

İlk şikayet yok iddiası

Zanlıyı savunan Kaan Özanıl, suçun açığa kavuşturulması için talep edilen süreye itiraz etmedi ancak tanık polis çavuşu sorguladı.

Kaan Özanıl, işlendiği iddia edilen suçun 2 ay önce olduğuna vurgu yaparak, müvekkilinin tahkikata etki etme olasılığının bulunmadığını, etmek isteseydi bu sürede edebileceğine vurgu yaptı.

Özanıl, ayrıca, eğer iddia edildiği gibi bir tecavüz olsaydı, tecavüze uğrayan kişinin, olayın hemen ardından  polise gitmesi gerektiği üzerinde durdu.

Tanık çavuş ise, olayın titiz bir şekilde araştırıldığını yineledikten sonra, ilk şikayetin müştekinin arkadaşına yapıldığını ifade etti ve kayıp olan müştekinin polise şikayetinin ardından tahkikatın başlatıldığını dile getirdi.

Kıdemli yargıç, bahse konu suçların yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, polisin süreye ihtiyacı olduğunun açıkça ortada olduğunu belirtti ve zanlının tutukluluğunu 5 gün uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88