Tecavüze teşebbüse 4 yıl 6 ay hapislik

banner37

Gönyeli’de, evlenme teklifini reddeden 23 yaşındaki T. B., isimli kadını, darp ederek cinsel tecavüze yeltenen 41 yaşındaki Erbay Ertoğman, uzun süreli hapis cezası aldı

banner87
Tecavüze teşebbüse 4 yıl 6 ay hapislik
banner90
banner99

10 YILA KADAR HAPİSLİK ÖNGÖREN BİR SUÇ… Yargıç Umut İnan, sanığın işlediği Cinsel Tecavüze Teşebbüs suçunun 10 yıla, Cinsel Saldırı ve Darp suçlarının ise 3 yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi ve vahim suçlardan olduğuna işaret etti. Yargıç Umut İnan, Mahkemelerin Yıllık Faaliyet Raporları’na göre cinsel saldırı suçlarının yaygınlaştığına vurgu yaptı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de 17 Şubat’ta, saat 21.00’de 23 yaşındaki T. B. isimli kadına evlenme teklif edip, ‘hayır’ cevabını aldıktan sonra, kadının ağzını kapatıp darp ederek cinsel tecavüze teşebbüs eden Erbay Ertoğman, 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Cinsel Tecavüze Teşebbüs, Cinsel Saldırı ve Darp” suçlamalarıyla itham edilen Erbay Ertoğman, tüm suçlamaları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın kararı dün açıklandı. Dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin ve sanığın avukatları hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Yargıç Umut İnan, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

Yargıç Umut İnan, sanığın işlediği Cinsel Tecavüze Teşebbüs suçunun 10 yıla, Cinsel Saldırı ve Darp suçlarının ise 3 yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi ve vahim suçlardan olduğuna işaret etti.

İnan, konu suçların çağdaş hukuk sistemlerinde bireylere ve cinsel dokunulmazlığa karşı işlene suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

Yargıç Umut İnan, Mahkemelerin Yıllık Faaliyet Raporları’na göre cinsel saldırı suçlarının yaygınlaştığına vurgu yaptı.

İnan, cinsel suçların ciddiyeti, artış gösteren suçlardan olduğuna dikkat çekip, bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalardan verilmesi gerektiğine işaret etti.

İnan, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, oybirliği ile 4 yıl 6 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75