‘Tecavüzün’ cezası 16 Ekim’de açıklanacak

banner37

İnternette tanıştığı dört kadına farklı tarihlerde tecavüz etmekle suçlanan ve aleyhindeki davalardan biri karara kaldığı gün firar eden ancak birkaç saat içinde yakalanan Mürsel Aydın, ilk davasından mahkum oldu

banner87
‘Tecavüzün’ cezası 16 Ekim’de açıklanacak
banner90
banner8

DİĞER DAVALARA SÜRE İSTEDİLER… Mahkemenin Mürsel Aydın’ı, 21 Haziran 2018 tarihinde E. G.’yi zorla kaçırarak cinsel tecavüzde bulunmaktan suçlu bularak mahkum etmesinin ardından, davayı yürüten Kıdemli Savcı Aliye Özçınar, sanığın aleyhinde askıda olan üçü benzer, biri de yasal tutukluluktan firar olmak üzere 4 davasının daha olduğunu belirtti. Mürsel Aydın’ın avukatı Enver Öztürk de, diğer davalarıyla ilgili ne yapacaklarına karar vermek ve hafifletici nedenleri sunmak için süre istedi. Mahkeme davayı 16 Ekim’e erteledi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Sosyal medya üzerinden tanıştığı dört genç kadına farklı tarihlerde tecavüz etmekten geçtiğimiz yıl tutuklanan ve davası karara kaldığı gün kelepçeli olarak polisin elinden kaçarak firar eden ancak birkaç saat içerisinde yakalanan Mürsel Aydın, yargılandığı ilk davasından suçlu bulundu. Ancak cezasının açıklanması, savunma avukatının diğer davalarını ne yapacaklarına karar vermek ve hafifletici nedenlerini sunabilmek için süre istemesi nedeniyle 16 Ekim tarihine tehir edildi.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Aliye Özçınar, savunma adına Avukat Enver Öztürk ve Feridun Öztürk hazır bulundu.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne 12 Eylül sabahı tutuklu getirilen ve davanın hitaplarının tamamlanmasıyla saat 14.30’da hücrelerin yanındaki tutuklu aracına götürüldüğü esnada elleri kelepçeli olan Mürsel Aydın, polislerden kurtulup koşarak kaçmıştı. Aydın, birkaç saat sonra Lefkoşa Surlariçi’nde yakalanmıştı.

Davanın kararını okuyan Alev Ulunay Hüdaverdi, müşteki E. G.’nin sarsılmaz şahadeti, sanıkla müştekinin mesajları, tıbbi rapor ve şahadetler ışığında sanığın 21 Haziran 2018 tarihinde E. G.’yi kaçırıp zorla alıkoyduğuna ve darp ederek cinsel tecavüzde bulunduğuna karar verdiklerini açıkladı.

Heyetin kararını açıklamasının ardından Kıdemli Savcı Aliye Özçınar, sanığın benzer üç tecavüz dosyası daha olduğunu belirterek, ayrıca sanığın aleyhine firar suçundan dava hazırlandığına dikkat çekti.

Sanığın avukatı Enver Öztürk, karara saygı duyduklarını ancak istinaf edebileceklerini beyan etti. Öztürk, diğer davalarla ilgili durumlarını değerlendirmek için mahkemeden süre istedi.

Başkan Fadıl Aksun, davayı 16 Ekim’e ertelendiğini açıkladı.

Ağabeyi fenalık geçirdi

Kararın ardından Mürsel Aydın’ın ağabeyi gözyaşlarına boğuldu. Fenalık geçiren Aydın için 112 Acil Servis ekibi çağrıldı.

Aydın’ın ağabeyinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75