banner6

Tedavi için merkez yok!

banner37

Uyuşturucu müptelası olan sabıkalı genç, on yıldır uyuşturucu batağında oluşuna isyan ederek çaresizliğini dile getirdi:

Tedavi için merkez yok!
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisi, Gazimağusa’da aldığı ihbar ışığında, biri sabıkalı 3 genci, içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan 1 sarma sigara ve 1 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yakalayarak tutukladı.

Meseleyle ilgi tutuklanan Mehmet Sait Özpinici, Bekir Baran ve Mehmet Kırlar dün mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine üçer günlük tutukluluk emri alındı.

Gençlerden uyuşturucu müptelası olan Mehmet Kırlar, mahkemede söz alarak, on yıldır uyuşturucu batağında olduğunu belirtti ve “Bu illetten kurtulmak istiyorum ama tedavi merkezi yok. Ailem Türkiye’ye gönderdi gittim. Geldim, ancak tutuklanınca geri gidemedim. İçiciyim. Yemek yiyebilmek, tuvalete gidebilmek için kullanmak zorundayım” diye çaresizliğini anlattı.

“Tahkikat yeni”

Gazimağusa Kaza Mahkemesi'nde Yargıç Gökan Asafoğulları’nın huzurunda gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, meselenin olgularını aktarması için PGM'ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'nde görev yapan Hasan Derman’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hasan Derman, 23 Kasım 2017’de, aldıkları bir bilgi ışığında, saat 17.30 sıralarında, Gazimağusa’daki bir sokakta, Mehmet Sait Özpinici’yi, içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan sigarayı içtiği sırada suçüstü tespit edip tutukladıklarını söyledi.

Cebinde, iki ayrı kâğıda sarılı toplam 1 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit ettiği Özpinici ile bahse konu olay yerinde kaldırımda oturan Bekir Baran’ı tutukladığını kaydeden tanık polis, yaptığı araştırma ve soruşturmada Mehmet Kırlar’ı da meseleye bağlantısı olduğundan makul güç kullanarak tutukladığını anlattı.

Zanlı Kırlar’ı da içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan sigara içerken tespit ettiğini kaydeden tanık polis, Kırlar’ın evinde yaptığı aramada ise, salondaki çöpte içerisinde uyuşturuculu sigaraların izmaritini bulduğundan söz etti.

Tanık polis, zanlıların yazılı ve sözlü beyanları olduğunu anlatarak, henüz yeni başladığı soruşturmasını tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, tahkikatın tamamlanabilmesi için zanlıların, 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 10:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110