Tedavi merkezi yok, kurtaramıyoruz!

banner37

Gazimağusa’da narkotik polisinin yakaladığı 1’i satıcı 2 genç aleyhine mahkemeden 3’er gün tutukluluk emri temin edildi. Polis hücresine götürülen bağımlı gencin anneannesi gözyaşını tutamadı ve dert yandı:

Tedavi merkezi yok, kurtaramıyoruz!
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da hareketlerinden şüphe duyularak üzerinde yapılan aramada, içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet tütünle karışık sarma sigarayla yakalanan M.A., ve M.A.’ya yarım gram ağırlığında uyuşturucu satan İ.Ş. tutuklanarak mahkemeye çıkartıldı.

Yaygınlaşıp kolay ulaşılır hale gelen uyuşturucu suçuyla ilgili tutuklanan M.A. ve İ.Ş., aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

İleri tahkikat için polis hücresine götürülen 24 yaşındaki M.A.’nın anneannesi, torununu tutuklu görünce gözyaşlarını tutamadı ve ülkedeki acı gerçekleri dile getirdi.

Yaşlı kadın, “Torunumu ne yaptıysak, uyuşturucu illetinden kurtaramadık. Her yer satıcı doldu. Tam teşekküllü bir tedavi merkezi yok. Gönderiyoruz fayda etmiyor. İçimiz yanıyor. Evladımızı bu bataktan çekip almak istiyoruz, yapamıyoruz. Çırpındıkça batıyoruz. Tedavi merkezi yok, kurtaramıyoruz” dedi.

banner134

Tahkikat yeni

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için tahkikat memuru Hasan Selvili’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hasan Selvili, 29 Kasım’da saat 20.30 sıralarında,   Gazimağusa’da,   Saçıkaralılar Sokak  üzerinde Gazimağusa Adli Şube personeli tarafından şüpheli görülen 24 yaşındaki M.A.’nın üzerinde arama yapıldığını söyledi.

Hasan Selvili, M.A.’nın giydiği eşofmanın cebinde, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık 1 adet sarma sigara bulunarak emare alındığını belirttikten sonra, konu maddenin İ.Ş.’den yarım gram olarak alındığını öğrenmesi üzerine İ.Ş.’yi de derdest emri gereği tutukladığını anlattı.

Her iki zanlının itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiğine dikkat çeken tanık polis Çiğdem Güzeler, zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75