'Tedbirsizlik' ve 'ihmalkârlıkla' suçlanıyor

banner37

Gazimağusa’da bisiklet sürücüsü Bayram Rasulov’un hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili minibüs şoförü Mohammad Ahmad, mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 2 gün tutukluluk emri alındı

'Tedbirsizlik' ve 'ihmalkârlıkla' suçlanıyor

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da önceki gün bisiklet sürücüsü 29 yaşındaki Türkmenistan uyruklu Bayram Rasulov’un hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili olarak Pakistan uyruklu 35 yaşındaki minibüs şoförü Mohammad Ahmad polis tarafından tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Zanlı aleyhine soruşturma maksatlı 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Polis, kaza sırasında minibüste 17 yolcu olduğunu, bu yolcuların da ifadelerinin alınacağını belirterek zanlı Mohammad Ahmad’ın “tedbirsizlik ve ihmalkârlık” suçlarından metalder olduğunu belirtti.

Polis: Kavşakta hızını düşürmedi

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Nöbetçi Yargıcı Zehra Yalkuç Bilgeç huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Trafik Şube Amirlği’nde görevli polis çavuşu Yaşar Arkınel’i tanık olarak dinletti.

Tanık polis çavuşu Yaşar Arkınel, zanlının tedbirsizlik ve ihmalkârlık sonucu ölüme sebebiyet verme ve hızını kavşağa geldiğinde salim hıza düşürmeme suçlarına metalder olduğunu söyledi.

Polis çavuşu, 19 Ekim 2018 tarihinde saat 13.30’da Türkmenistan uyruklu Bayram Rasulov’un Altay Sokak üzerinden gelip kavşakta durmadan Ayhan Niyazi Sokağı’na dikkatsizce giriş yapması sonucu o esnada sokak üzerinde kuzey istikametine doğru süratini salim hatte düşürmeden dikkatsizce seyreden zanlı Muhammad Ahmad yönetimindeki TPR 892 plakalı minibüsün önünü tıkaması ve kendisine çarpması sonucu ağır şekilde yaralandığını kaydetti.

Bayram Rasulov’un önce Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne ardından da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını anlatan Arkınel, Bayram Rasulov’un yoğun bakım servisinde müşahede altında olduğu sırada önceki gün saat 19.15’te tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini bildirdi.

Tahkikat sorumlusu, zanlının bir gönüllü ifade verdiğini, o ifadenin teyit ve tekzibini yapmaları gerektiğini dile getirdi.

Polis çavuşu, zanlının soruşturmanın selameti açısından 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatının sorularını yanıtlayan Yaşar Arkınel, minibüsün sürati konusunda bilirkişi ile temasa geçtiklerini ve süratle ilgili rapor hazırlanacağını aktardı. Arkınel, kaza sırasında minibüste 17 yolcu olduğunu, bu yolcuların ifadelerinin de alınacağını açıkladı.

Yargıç Zehra Yalkıç Bilgeç, zanlının soruşturma amaçlı 2 gün poliste tutuklu kalmasını emretti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER