Tehditle 15 bin Euro istediler!

banner37

Güney Kıbrıs’tan sirkat edilip yasa dışı yolla ülkeye getirilen lüks aracı iade etmek için sahibiyle iletişime geçen 4 kişi aleyhine 1’er gün tutukluluk emri alındı

banner87
Tehditle 15 bin Euro istediler!
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Güney Kıbrıs’tan sirkat edilip yasa dışı yolla ülkeye getirilen lüks aracı iade etmek için sahibiyle iletişime geçen Marwan Ahdash, Motaz Fauzi Malawaj, Salem Mohamde Qassim ve Turgut Yazgı tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

“Çalmak kastıyla tehditle mal isteme”, “sirkat” ve “1’inci derece askeri yasak bölgeyi ihlal” suçundan tutuklanan zanlılar aleyhine mahkemeden tahkikat amaçlı 1’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Meseleyi titiz bir şekilde araştırmaya başlayan polis, kayıp olan lüks aracın izini sürüyor.

“Araç en son Beyarmudu’nda görüldü”

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Löğmen Yücetürk’ü yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlıların, “çalmak kastıyla tehditle mal isteme”, “sirkat” ve “1’inci derece askeri yasak bölgeyi ihlal” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Löğmen Yücetürk, 10 Haziran 2019’da, saat 10.00 sıralarında, Gazimağusa’da, Güney Kıbrıs’ta işletme sahibi bir şahsa ait lüks aracın henüz tespit edilemeyen şahıs veya şahıslar tarafından çalınıp, henüz tespit edilemeyen bir yerden yasa dışı yolla KKTC’ye getirildiğini ifade etti.

Yücetürk, zanlı Marwan Ahdash’ın, müştekiyi telefonla aradığını belirterek, adı dilene “Araban mafyanın elinde, 15 bin Euro nakit getirmezsen, araban parçalanacak” demek suretiyle tehditle para talebinde bulunduğunu anlattı.

Aynı gün müşterinin Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne gelerek şikayette bulunduğunu kaydeden tanık polis, bunun üzerine müşteriyle birlikte bir operasyon düzenlediklerini anlattı.

Gazimağusa’daki bir işyeri önünde, müştekiden para almak için gelen Marwan Ahdash ve beraberindeki Motaz Fauzi Malawaj ile Salem Mohamde Qassim’i tutuklandığını kaydeden tanık polis, beyanlara göre, tehditle para talebinden sonra zanlı Turgut Yazgı ile iletişime geçtiğinden de haberdar olduğunu anlatı.

Gönüllü ifade vermeyen zanlıların sözlü beyanda bulunduğunu ifade eden tanık polis, henüz yeni başlayan tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden süre istedi.

Tanık polis, ayrıca, GPRS’e göre, en son Beyarmudu’nda görülen aracı arayıp, gerekli tüm araştırmaları yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan, zanlıların, 1’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75