banner6

Tek taşı ağzında sakladı

banner37

Garson olarak çalıştığı restoranda, müşterinin fincan üzerinde unuttuğu 3 bin 250 TL değerindeki pırlanta yüzüğü çalan Mehmet Uzun, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi

Tek taşı ağzında sakladı
banner90
banner99

Elmas TOKAY

Girne’de, çalıştığı restoranda, müşterinin, kahve falına bakmak için fincanın üzerine koyduğu tek taş pırlanta yüzüğünü masada unutması üzerine çalan Mehmet Uzun aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Soruşturma amaçlı 3 gündür poliste tutuklu bulunan Uzun, tutukluluk süresinin dolması üzerine dün teminat talebiyle yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının, ülkede çalışma izinli olarak bulunduğunu, yaşanan hırsızlık olayının ardından çalışma izninin iptal edildiğine dikkat çekerek, zanlının, yargılanıncaya kadar 15 günü geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Lojmanlardan da kovuldu

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Savcı Emine Taşkın, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Mustafa Özmüezzin’i dinletti.

Zanlı Mehmet Uzun’un “sirkat” suçundan methaldar olduğunu kaydeden Özmüezzin, müşterinin kahve falı bakmak için devirdiği fincanın üzerine 3 bin 250 TL değerinde tek taş pırlanta yüzüğünü unuttuğunu, boşları toplayan zanlının ise yüzüğü ağzına atarak sakladığını kaydetti.

Şikayetin ardından incelenen kamera görüntülerinde, zanlının, yüzüğü ağzına attığının tespit edildiğini kaydeden Özmüezzin, Uzun’un tutuklandığını ve suçunu itiraf ettiğini belirtti.

Yüzüğün çatıda bulunduğunu kaydeden Özmüezzin, zanlı aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını, ülkede çalışma izinli olarak bulunduğunu ve 12 Haziran 2017 itibarı ile izninin iptal edildiğini, ayrıca iş yeri lojmanlarından da çıkarıldığını belirtti. Özmüezzin, zanlının yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Sunulan şahadeti, meselenin ciddiyetini ve zanlı Mehmet Uzun’un şu anki statüsünü dikkate alan Yargıç Mesut Mesutoğlu, Uzun’un, davaları görüşülünceye kadar 15 günü geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104