Tekme tokat kavga ettiler

banner37

Kampüs içerisinde kavgaya tutuşan üniversite öğrencisi 3 genç, yargılanmak üzere teminata bağlanıp, serbest bırakıldı

Tekme tokat kavga ettiler
banner90
banner8

Girne bölgesindeki bir üniversitenin kampüsü içerisinde tekme tokat kavga eden ve birinin üzerinden bıçak çıkan 3 genç, ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı. Üzerinden bıçak çıkan gencin yargılanıncaya kadar yurtdışına çıkışı yasaklandı ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması kararlaştırılırken, diğer iki genç 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalayarak serbest kaldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Emrah Lambasuyucu, 5 Ocak 2021 tarihinde saat 14.30 sıralarında Girne’nin Karakum bölgesinde faaliyet gösteren bir üniversitenin kampüs alanında S. A., ve A. G.’nin, H. S., ile kavga ettiklerini söyledi.

İki taraf arasında çıkan sözlü tartışmanın karşılıklı darba dönüştüğünü ifade eden Lambasuyucu, zanlıların kavgada karşılıklı olarak birbirlerine tekme tokat vurduklarını söyledi.

Yapılan şikayet üzerine üç zanlının olay yerinde suçüstü tutuklandığını kaydeden Lambasuyucu, zanlıların üzerinde arama yapıldığını, S. A.’nın belinde 24 santim uzunluğunda bıçak bulunduğunu belirtti.

Lambasuyucu, zanlıların ifade verip, suçlarını ve aleyhlerine getirilen davaları kabul ettiklerini söyledi.

Üç zanlının da üniversite öğrencisi olduğunu belirten Lambasuyucu, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Mahkeme, üzerinde bıçak bulunan zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanması ve haftada bir gün polise giderek imza atması şartları ile serbest bıraktı. Diğer iki zanlı ise 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senediyle serbest bırakıldı. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75