Telde asılı iç çamaşırını çaldı, teminatla serbest kaldı

banner37

Surlariçi’nde 19 Mart’ta bir evin önündeki çamaşır telinden iç çamaşırı çalan Melih Seleker, teminatla serbest bırakıldı

banner87
Telde asılı iç çamaşırını çaldı, teminatla serbest kaldı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa Surlariçi’nde 19 Mart’ta bir evin önündeki çamaşır telinde serili olan iç çamaşırını sirkat eden ve kamera görüntülerinden tespit edilerek, olaydan 4 gün sonra tutuklanan zanlı Melih Seleker, teminatla serbest bırakıldı.

   “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Gözde Uğraşın, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Cemil Ballıkara’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ballıkara, 19.03.2020 tarihinde 16.40’ta Lefkoşa Surlariçi’nde bir sokakta Lefkoşa'da sakin zanlı Melih Seleker’in sokak içerisinde tel askıda bulunan Lefkoşa'da sakin M.B.’ye ait beyaz renk mavi yıldız desenli kadın iç çamaşırını sirkat ettiğini kaydetti.

   Polis memuru Cemil Ballıkara, 21.03.2020 tarihinde zanlının incelenen kamera görüntüleri neticesinde tespit edilip, derdest emri gereği tutuklandığını mahkemeye aktardı.

   Ballıkara, zanlının Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirildiğini ve cezai ehliyetinin tam olduğunu kaydetti.

   Tahkikatın tamamlandığını belirten Ballıkara, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Meltem Dündar, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 10 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75