Telefonları başkalarına satmışlar

banner37

Bir GSM şirketinden 2016 yılında sahte belgelerle M. G. adına iki telefon aldıkları suçlamasıyla tutuklanan Ferhat Kaya ve Alpaslan Yörü, teminatla serbest bırakıldı

Telefonları başkalarına satmışlar
banner99

Girne’de 2016 yılı mart ayı içerisinde bir GSM şirketinden sahte belgelerle M. G. isimli şahıs adına iki adet cep telefonu aldıkları iddia edilen Ferhat Kaya ile Alpaslan Yörü, aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren meselenin tahkikat memuru, geçtiğimiz günlerde M. G., isimli şahsın Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’ne yaptığı şikâyette 2016 yılı içerisinde kendisinin bilgisi dışında adına yapılan sözleşme ile iki cep telefonu alındığını, adına 22 bin TL borç çıkarıldığını ve bu borç dolayısı ile dava açıldığını söylediğini belirtti.

Şikâyet üzerine soruşturma başlatıldığını söyleyen polis, yapılan araştırmaları sonucu zanlı Yörü’nün M. G.’ye ait kimlik fotokopisi ile belgeleri söz konusu GSM şirketine verip sözleşme imzalandığını, M.G.’ye verilmek üzere iki adet cep telefonu aldığının belirlendiğini açıkladı.

Zanlının mahkeme emriyle tutuklandığını kaydeden polis, ifadesinde o dönemde birçok arkadaşına aracı olup cihaz aldığını, cihazları ilgili kişilere teslim ettiğini, kimse adına imza atmadığını, M. G.’nin kimlik fotokopisini Ferhat Kaya’nın kendisine verip cihaz alması için yardım istediğini söylediğini belirtti.

Polis memuru, zanlı Yörü’nün gönderilen kimlik fotokopisi ile sözleşme yapılmasına yardımcı olduğunu, sözleşmeyi M. G.’ye imzalatması için zanlı Kaya’ya verdiğini iddia ettiğini aktardı.

Zanlı Yörü’nün ifadesinin devamında Kaya’nın imzalı bir şekilde sözleşmeyi kendisine geri getirdiğini, bunun üzerine iki telefonu Kaya’ya teslim ettiğini anlattığını kaydeden polis, bu iddiaları M. G.’ye sorulduğunu, M. G.’nin de ne Farhat Kaya ne de Alpaslan Yörü isimli şahısları tanıdığını söylediğini belirtti.

Zanlı Kaya ile Yörü’nün tutuklandığını, M. G. adına alına iki adet I Phone 6 Plus marka cep telefonunun zanlılar tarafından başka şahıslara satıldığının tespit edildiğini kaydeden polis, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminat talep etti. b

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar zanlıların yurt dışına çıkışlarının yasaklanması ve birer kefilin 40’ar bin TL’lik kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108