banner6

Telefonunun şifresini söylemiyor

banner37

Müzisyen Salahi Konal, 10 gram kokain, 20 gram hintkeneviri, 6.35 çapında tabanca ve 240 saçma mermisiyle yakalandı

Telefonunun şifresini söylemiyor
banner8

Emine UYSAL

banner134

Müzisyen Salahi Konal, 10 gram kokain, 20 gram hintkeneviri, 6.35 çapında tabanca ve 240 saçma mermisi yakalandı.

Polis Çavuşu Mehmet Bayram, zanlının suskunluğunu koruduğunu ve telefonunun giriş şifresini de söylemediğini kaydetti.

"Kanunsuz uyuşturucu madde ithali ve tasarrufu" , "Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu" suçlamasıyla gözaltına alınan Salahi Konal, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad'ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'nde görev yapan Polis Çavuşu Mehmet Bayram'ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, 9 Aralık'ta Metehan Kara Sınır Kapısı'ndan giriş yapan Salahi Konal'a görevli memurun, narkotik tarafından arandığının söylendiğini ve zanlının koşarak kaçmaya çalıştığı esnada polis tarafından gözaltına alındığını anlattı.

Zanlı Salahi Konal'ın kaçtığı esnada refüj içerisine bir madde attığının görüldüğünü belirten Bayram, refüj içerisinde 10 gram kokain ve 20 gram hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu maddelerin emare alındığını anlattı.

Zanlının Girne'deki ikametgahında arama yapıldığını söyleyen Bayram, 6.35 çapında tabanca ile 240 adet saçma mermisi, aracında ise demir cop ile biber gazı bulunarak emare alındığını kaydetti.

Bayram, zanlının telefonunun açılış şifresini polise söylemediğini belirterek, uyuşturucu maddeyi kime getirdiğinin araştırıldığına dikkat çekti.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini söyleyen Bayram, zanlının tahkikat amaçlı 6 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı Hasan Nidai Mesutoğlu, tutukluluk talebine itiraz etmedi.

Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın devam ettiğine bulgu yaparak, zanlının tahkikat amaçlı 6 gün tutuklu kalmasın emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88