Teminat duruşması bugün yapılacak

banner37

Ilgaz Köyü’nde aile içinde çıkan tartışma sonucu babasını bıçaklayan zihinsel engelli zanlı S.K. dün mahkemeye çıkarılarak 1 gün daha Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gönderildi

Teminat duruşması bugün yapılacak
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne’ye bağlı Ilgaz Köyü’nde çıkan tartışma sonucu, 77 yaşındaki babası Neşet Kuvvet’i bıçakla yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan zihinsel engelli ve ciddi sağlık sorunları olan 48 yaşındaki S.K.dün tekrardan mahkemeye çıkarıldı ve bir gün daha Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi, akli dengesi yerinde olmadığı ve dolayısıyla cezai ehliyeti bulunmadığı belirtilen zanlıyı kontrol eden Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Abidin Akbirgün ile dün kapalı oturum gerçekleştirerek, zanlıyla ilgili bir doktor raporunun hazırlanmasına karar verdi ve teminat duruşması için davayı bugüne tehir etti.

banner134
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü celsede, Savcı Emine Taşkın, Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru İbrahim Güleç’i tanık olarak dinletti.

Polis memuru İbrahim Güleç, Ilgaz Köyü’nde 48 yaşındaki S. K.’nin tartıştığı 77 yaşındaki babası Neşet Kuvvet’i tasarrufunda bulundurduğu bıçak ile yaraladığını ifade ederek, yaralanan Neşet Kuvvet’in, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, S. K.’nin, ise tutuklandığını söyledi.

Babası tarafından şiddet gördüğünü ve kendisine sövdüğünü beyan eden zanlının, babasını bu sebeple bıçakladığını söylediğini kaydeden Güleç, tahkikatın tamamlandığını belirterek zanlının cezai ehliyetinin olmadığını ifade etti.

Zanlı aleyhine açılan davayı doğru bir şekilde sonuçlandırmak isteyen Yargıç Meltem Dündar, Dr. Abidin Akbirgün’den rapor hazırlamasını istedi ve teminat duruşmasını bugüne tehir etti, zanlının da bir gün daha Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tutulmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 09:38
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75