Teminat şartlarını yerine getiremedi

banner37

Tasarrufunda 39 parça eski eser bulunan Z. D., yargılanıncaya kadar cezaevinde kalacak

Teminat şartlarını yerine getiremedi
banner90
banner99

Ayşe BULUT

İskele’de kirasında bulunan bir apartman dairesinde 39 parça eski eser bulunan Z. D., mahkemenin bağladığı teminat şartlarını yerine getiremediği için yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Ahmet Özlemler’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Özduman, meselenin olgularını ve talebini aktardı.

Tahkikat memuru Özduman, 9 Aralık’ta zanlının kirasında bulunan apartman dairesinde bir polis tarafından yapılan aramada, toplam değerleri 1 milyon 365 bin TL olan, 3 bin yıllık Arkaik ve Geometrik dönemlere ait toplam 39 adet eski ser olan anfora, kulplu testi ve kasenin bulunduğunu belirtti ve meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını söyledi.

Özduman, zanlının KKTC ve TC uyruklu olduğunu, evli, 3 çocuk babası olup şoförlük yaparak geçimini sağladığını belirterek uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

banner134
Yargıç Tutku Candaş, yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasakladığı zanlının 15 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı 2 muteber kişinin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, zanlının ise 200 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla serbest kalmasına, şartları yerine getirememesi halinde ise 3 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Teminat şartlarını yerine getiremeyen Z. D., cezaevine gönderildi.

 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75