Teminatı ödeyemedi, cezaevine gitti

banner37

Gazimağusa’da, kardeşiyle birlikte alkol tesiri altındayken alacaklısını yol ortasında ciddi şekilde darp ederek burun ve sinüs kemiğini kıran Ahmet Akoğlu, 5 bin TL nakdi teminata bağlandı

Teminatı ödeyemedi, cezaevine gitti
banner90
banner99

5 BİN TL’Yİ ÖDEYEMEDİ… Gazimağusa Kaza Mahkemesi, zanlıyı, 5 bin TL nakdi teminata bağlayıp, KKTC vatandaşı bir kefilin de lehine 75 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi. Şartları yerine getiremeyen zanlı, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.  Zanlı, ya şartları yerine getirene dek, ya da 1 ayı geçmeyen bir süre cezaevinde kalacak

Sedef BOŞNAK

Kardeşiyle birlikte alkol tesiri altındayken alacaklısı Cebrail Ay’ı yol ortasında ciddi şekilde darp ederek burun ve sinüs kemiğini kıran Ahmet Akoğlu, mahkemeye çıkartılarak teminata bağlandı.

Gazimağusa’da bir otel önünde gerçekleşen olayda, alacaklısını ciddi şekilde darp ederek vahim bedensel zarara uğratan Ahmet Akoğlu, işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Ahmet Akoğlu, öngörülen nakdi teminatı mahkeme veznesine yatıramayınca, hükümlü tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Polis, zanlının kardeşi Mehmet Akoğlu aleyhine ise kavga ve rahatsızlık suçundan dosya tanzim etti.

banner134
Tahkikat bitti

İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için  Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Kol’u tanık olarak dinletti.

Tanık polis Gökhan Kol, zanlının kardeşiyle birlikte, Gazimağusa’da, The European Hotel önünde, umumi bir yer olan kaldırım üzerinde, kendisine borcunu ödemediği gerekçesiyle tartıştığı Cebrail Ay’ı, elleri ve ayaklarıyla, vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Tahkikat memuru, müştekinin burun ve sinüs ön duvar kemiğinin kırıldığını belirterek, konu suçun ağır ceza mahkemesi kapsamında olan ağır bir suç olduğunu ifade etti.

Polis, mahkemeden,  çalışma izniyle ülkede bulunan TC vatandaşı zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Yargıç, zanlıyı 5 bin TL nakdi teminata bağlayıp, KKTC vatandaşı bir kefilin de lehine 75 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Şartları yerine getiremeyen zanlı, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Zanlı, ya şartları yerine getirene dek, ya da 1 ayı geçmeyen bir süre cezaevinde kalacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75