banner6

Teminatı ödeyemedi

banner37

Evinin balkonunda hintkeneviri türü uyuşturucu madde yetiştirdiği ihbarı üzerine tutuklanan Sheida Mohammadi, davaları görüşülünceye kadar cezaevine gönderildi.

Teminatı ödeyemedi
banner151

Elmas TOKAY

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi, 27 Ekim 2017 tarihinde, saat 16.30 sıralarında, Karaoğlanoğlu’nda ikamet eden Sheida Mohammadi’ye ait ikametgaha operasyon düzenledi.

Polisin zanlının evinde yapılan aramada, evin balkonunda 3 ayrı saksı içerisinde ekili vaziyette, 45-60 cm boyları arasında 3 kök hintkeneviri bitkisi ile yine saksı içerisinde ekili vaziyette 25 cm boyunda hintkeneviri olduğuna inanılan kurumuş bitki bulundu. Polis zanlıyı tutukladı.

Soruşturması tamamlanan Sheida Mohammadi, dün teminat için mahkemeye getirildi. Ancak, Mohammadi teminat şartlarını yerine getiremedi ve cezaevine gönderildi.

Tahkikat memuru şahadet verdi

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Fadıl Metin, mahkemede verdiği yeminli şahadette, zanlının polise gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini ve soruşturmanın tamamlandığını kaydetti. Metin, bu aşamada, zanlının ilerde yargılanacağı günde hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, huzurunda yapılan tüm beyanları değerlendirerek, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna haftada 3 kez ispat-ı vücut yapmasına karar verdi.

Mesutoğlu ayrıca, zanlının, 5 bin TL nakdi teminat yatırmasına, 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamasına ve KKTC vatandaşı iki kişinin, lehine 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest kalmasına emir verdi.

Ancak bu teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı Sheida Mohammadi, cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 10:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110