Teminatı ödeyemediler!

banner37

Çalışanı oldukları işyerinin demirbaşlarını çalıp, 4 bin TL karşılığında sattıkları iddia edilen Şükrü Doğan ve Aşkın Barış Ergün hakkında yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

banner87
Teminatı ödeyemediler!
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

İskele’ye bağlı Yenierenköy’de, çalışanı oldukları işyerinin demirbaşlarını çalıp, İskele’de başka bir esnafa sattıkları iddia edilen Şükrü Doğan ve Aşkın Barış Ergün hakkında yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Zanlılar, mahkemenin emrettiği teminat şartlarını yerine getiremedikleri için hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderildiler.

Zanlılar ilerleyen günlerde teminat şartlarını yerine getirebilmeleri halinde, yargılanacakları güne kadar serbest kalacaklar.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Ziyamet Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Erdil Şumrut’u tanık olarak dinletti.

Tanık polis Erdil Şumrut, 16 Haziran 2017 tarihinde, zanlıların, Yenierenköy’de çalışmakta olduğu Hasan Balcıoğlu’na ait Bambos isimli restorandan 1 adet fritöz, 1 adet gazocağı, 1 adet bulaşık makinesi ve 1 adet çelik tezgâhı çaldığını hatırlattı.

Polis memuru, zanlılar aleyhine yürütülen polis soruşturmasının tamamlandığını bildirdi. Tahkikat memuru, mahkemeden, zanlıların, uygun birer teminat karşılığında serbest bırakılmalarını talep etti.

Yargıç Umut İnan, zanlıların, 5’er bin TL nakdi teminat yatırmaları ve KKTC vatandaşı 2’şer kefilin lehlerine 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi karşılığında serbest bırakılmalarını emretti.

Umut İnan, zanlıların haftada bir gün ispatı vücut etmeleri direktifi verirken, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışına yasak getirdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75