Teminatla serbest

banner37

‘Evrak sahteleme’ suçundan evinde yapılan aramada uyuşturucu bulunan zanlı J.R.K., tutuksuz yargılanacak

Teminatla serbest
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da 18 Mart günü, sahte resmi belge düzenlediği ve tedavüle sürüdüğü gerekçesiyle mali polis tarafından Gönyeli’deki ikametgahında yapılan aramada tasarrufunda 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde tespit edilen zanlı J.R.K., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis, soruşturmanın zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığına ve zanlının ülkemizde öğrenci statüsünde olduğuna dikkat çekti.

Mahkemede, zanlının teminata bağlanarak davaları görüşülünceye dek tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Özder, olguları aktardı. Özder, 18 Mart 2021 tarihinde Gönyeli’deki bir ikametgahta sahte resmi belge düzenlendiği ve tedavüle sürüldüğü yönünde bilgi alındığını belirterek, aynı gün mali şube tarafından saat 11.50 raddelerinde zanlı J.R.K.’nın ve kız arkadaşının kaldığı ikametgahta mahkeme emriyle arama yapıldığını kaydetti.

banner134
Yapılan aramada ikametgahın tuvalet kısmında 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu dile getiren Özder, zanlının suçüstü gereği tutuklandığını ifade etti.

Özder, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu maddeyi şubat ayı içerisinde aranmakta olan bir şahıstan 2 gram şeklinde aldığını ve bir kısmını tükettiğini itiraf ettiğini belirterek, zanlının ifadesinin teyit ve tekzip çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Soruşturmanın zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığına ve zanlının ülkemizde öğrenci statüsüyle kaldığına işaret eden Özder, zanlının davaları görüşülünceye kadar mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç TemaySağer, zanlının tüm seyahat belgelerine el konularak yurtdışına çıkmaktan men edilmesi, 2 haftada 1 en yakın polis karakoluna giderek ispati vücutta bulunması ve 5 bin TL tutarında nakdi teminat yatırması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75