Teminatla serbest bırakıldı

banner37

Kaplıca’da, 3 yıl önce, 3 kişiyle birlikte, balıkçı barınağından sürat teknesiyle çıkış yapan ve yasal limandan ülkeye girerken tutuklanan Şahin Ocak, mahkemeye çıkarıldı

Teminatla serbest bırakıldı
banner90
banner8

Ayşe BULUT

   Kaplıca’dan, üç yıl önce, bir sürat teknesi ile Adem Turpçü, Feridun Ersalan ve Masum Menteşe ile birlikte kanunsuz olarak KKTC’den çıkış yapıp, Girne Limanı’ndan giriş yaparken tutuklanan Şahin Ocak, teminatla serbest bırakıldı.

   İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Tutku Cantaş’ın huzurunda görüşülen davada, savcı, tanık olarak polis memuru Okay Öğdü’yü dinletti.

banner134
   Mahkemede yeminli şahadet veren Öğdü, zanlı Şahin Ocak’ın, 18 Ekim 2017 tarihinde, saat 14.30 raddelerinde, Kaplıca’da, onaylanmış liman olmayan bir yer olan Kaplıca Balıkçı barınağından, bir sürat teknesi ile Adem Turpçü, Feridun Ersalan ve Masum Menteşe ile birlikte kanunsuz olarak KKTC’den çıkış yaptıklarını belirtti.

   Polis memuru Okay Öğdü, meselenin 20 Ekim 2017 tarihinde polisin bilgisine gelmesi üzere zanlı Şahin Ocak’ın aranan şahıs ilan edildiğini kaydetti.

   Öğdü, zanlının, 18 Ekim 2019 tarihinde, Girne Limanı’ndan KKTC’ye yasal olarak giriş yaptığı sırada tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını mahkemeye aktardı.

   Öğdü, 21 Ekim’de, mesele ile ilgili olarak zanlıya yazılı dava tebliğ edildiğini belirterek, KKTC vatandaşı olan zanlının, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.  
   Yargıç Tutku Cantaş, zanlının
yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, şahsen 50 bin TL kefalet senedi imzalaması, iki kefilin 40’ar bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada üç gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75