banner6

Teminatla serbest bırakıldı

banner37

CÖŞ ekibince trafikte şüpheli görülüp aracı aranan Derrick Nkemakolam Ekenma’nın tasarrufunda, uyuşturucu madde bulundu.

Teminatla serbest bırakıldı
banner151

Emine UYSAL

Lefkoşa’da Osman Paşa Caddesi’nde kiralık araçla seyreden ve şüphe üzerine Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekibi tarafından durdurulup yapılan aramada tasarrufunda 5 gram uyuşturucu madde bulunan zanlı Derrick Nkemakolam Ekenma, teminatla serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Ekenma, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Dümenci, 4 Şubat’ta saat 00.30’da Lefkoşa’da Osman Paşa Caddesi’nde kiralık araçla seyreden ve CÖŞ ekibi tarafından şüphe üzerine durdurulup yapılan aramada, tasarrufunda zanlının tasarrufunda 5 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirtti.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini ve konu maddeyi 2 Şubat’ta ismi tespit edilemeyen bir şahıstan aldığını itiraf ettiğini kaydeden Dümenci, üniversitede ikinci sınıf öğrencisi olan zanlının, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının davaları görüşülünceye değin, yurtdışına çıkışının yasaklanması, 6 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması karşılığında tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 11:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110