Teminatla serbest bırakıldılar

banner37

Girne’de meydana gelen “Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma Tasarruf ve Kullanma”, “Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma, Tasarrufu ve Kullanma”, “Meskûn Mahalde Ateş Etme”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık” ve “Uygunsuz Tavr-ı Hareket” suçlarından methaldar olan iki kişi, dün mahkemeye çıkarıldı

banner87
Teminatla serbest bırakıldılar
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de meydana gelen “Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma Tasarruf ve Kullanma”, “Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma, Tasarrufu ve Kullanma”, “Meskûn Mahalde Ateş Etme”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık” ve “Uygunsuz Tavr-ı Hareket” suçlarından methaldar olan zanlılar C. T. ve Y. K., dün sabah mahkemeye çıkarılarak teminatla serbest kaldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru, tanık olarak dinlendi.

Yeminli şahadet veren polis memuru, olayın detaylarını mahkemeye anlattı.

“Denize doğru bir el ateş etti”

Polis, önceki akşam saat 23.30 sıralarında, Girne’de umumi bir yer ve meskûn mahal olan Kaşgar Court Bölgesi’nde, amfi tiyatro içerisinde, 202 promil alkollü içki tesiri altında, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’nda (KTBKK) görevli sıhhiye uzman çavuş C. T.’nin, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu, adına kayıtlı tabanca ile denize doğru bir el ateş ederek, rahatsızlık ve uygunsuz tavr-ı harekette bulunduğunu ifade etti.

Şahsın olay yerinde tespit edilerek tasarrufunda bulundurduğu tabanca ve kanunsuz olarak tasarruf edip taşıdığı beş adet tabanca fişeğine ait boş kovanın emare alındığını kaydeden polis,  tabancayla ilgili detayları aktardı.

Polis, yine KTBKK’da görevli sıhhiye uzman onbaşı Y. K.’nin de aynı yerde görevli olan C. T. adına kayıtlı tabanca ile içerisindeki bir adet şarjör, altı adet canlı olduğuna inanılan 9 milimetrelik tabanca fişeğini Ulukışla’da adı edilenden teslim alarak, Girne’ye kadar aracı içerisinde kanunsuz olarak tasarruf edip taşıdığını belirterek, daha sonra umumi bir yer ve meskûn mahal olan Girne Kaşgar Court bölgesinde adı edilene teslim ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Zanlıların Merkez Komutanlığı’nda vermiş oldukları ifadelerinde, işlemiş oldukları suçlarını itiraf ettiklerini söyleyen polis, zanlı C. T.’nin bir yıldır, zanlı Y. K.’nin ise 1.5 aydır Kıbrıs’ta görev yaptığını aktardı.

Polis, zanlıların KTBKK’de görev ifa etmekte olup, medeni durumlarının bekar olduğunu, aleyhlerinde başlatılan soruşturmanın da tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, her iki zanlının da 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamalarına ve 15 günde bir en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla serbest kalamarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75