Teminatla serbest bırakıldılar

banner37

Başkentte, “Suçla operasyonel mücadele” kapsamında yapılan denetimlerde, araçlarında az miktarda uyuşturucu maddeyle yakalanan Gökhan Ekenel ve Derviş Batural, yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı

Teminatla serbest bırakıldılar
banner90
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

Başkentte, “Suçla operasyonel mücadele” kapsamında yapılan denetimlerde, araçlarında 270 miligram sentetik cannabinoid ve 675 miligram hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan Gökhan Ekenel ile Derviş Batural aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma ve Tasarrufu” suçlamasıyla dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlılar, teminatla, yargılanacakları tarihe kadar serbest bırakıldılar.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, iddia makamı adına Savcı Aysın Bilgin, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Cemal Ramiz, olayla ilgili bulguları aktardı.

banner134
Az miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Polis memuru Ramiz, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli “Suçla operasyonel mücadele” ekiplerinin, 7 Temmuz tarihinde, saat 16.15 sıralarında, Gökhan Ekenel’in yönetimindeki DJ 638 plakalı aracın, şüpheli hareketlerde bulunması üzerine konu aracın yanına gittiklerini anlattı.

Ramiz, söz konusu aracın şoför tarafında oturan zanlı Gökhan Ekenel’in kendinden geçmiş bir vaziyette tespit edildiğini belirterek, bunun üzerine zanlının hemen ambulansla hastaneye sevk edildiğini anımsattı.

Zanlının kendinden geçmiş bir vaziyette bulunması üzerine ekiplerin söz konusu araçta yolcu olan Derviş Batural’ın huzurunda bir arama da gerçekleştirildiğini belirten Ramiz, yapılan aramada 270 miligram sentetik cannabinoid ve 675 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini aktardı.

Teminatla serbest bırakıldılar

Ramiz, zanlılar aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, haftada bir kez en yakın polis karakolunda ispat-ı vücutta bulunmasına ve KKTC vatandaşı ikişer kişinin imza edeceği 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına ve zanlı Ekenel’in 10 bin, zanlı Batural’ın ise 4 bin TL’lik nakdi teminat yatırması karşılığında ileride yargılanacakları tarihe dek serbest kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75