Teminatla serbest kaldı

banner37

Cuma Binici’ye ait şantiyeden fayans yapıştırıcı ve fayans çalmakla suçlanan Halit Karadeniz’in aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı

Teminatla serbest kaldı
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

   Lefkoşa’da 30 Nisan tarihinde Cuma Binici’ye ait şantiyeden fayans yapıştırıcı ve fayans çaldığı suçlamasıyla tutuklanan Halit Karadeniz, dün aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Polisin mahkemeye aktardığı bilgilere göre zanlı söz konusu şantiyeden 12 torba 20 kilogramlık fayans yapıştırıcı ve 22 paket desenli krem renk fayans çaldı.

   Mahkeme, zanlının ileride görüşülecek davalarında hazır olmasını sağlamak adına yurt dışına çıkışının yasaklanması ve KKTC vatandaşı iki kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşuşuyla tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Gencer, zanlı Halit Karadeniz’in 30 Nisan 2020 tarihinde, Lefkoşa' da, Küçük Kaymaklı bölgesinde Küre Sokak üzerinde bulunan Lefkoşa' da sakin Cuma Binici’ye ait şantiye içerisindeki 12 torba 20 kilogramlık fayans yapıştırıcı ve 22 paket 60x60cm ebadında desenli krem renk fayansı sirkat ettiğini belirterek, zanlının 7 Mayıs 2020 tarihinde derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

   Çalınan fayansların bir kısmının zanlının aracında bulunduğunu dile getiren Gencer, diğer kısmının ise fayansları kendisinin gibi gösterip sattığı ve taktığı evde tespit edildiğini ancak fayanslar sökülemediği için sadece fotoğrafının çekildiğini ifade etti.

   Gencer, zanlının gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğine ve yürütülen soruşturmanın tamamlandığına işaret ederek,  zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak adına yurtdışına çıkışının yasaklanması ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75