Teminatları 'cezaevi' oldu

banner37

Ülkeye turist olarak gelen ve alkol aldıktan sonra Girne’de otobüs duraklarına zarar verirken polis tarafından suçüstü yakalanan Mustafa Gürpınar ile Hasan Aşan hakkındaki polis soruşturması tamamlandı

Teminatları 'cezaevi' oldu
banner99

Elmas TOKAY

Ülkeye turist olarak gelen ve geçtiğimiz hafta sonu, ‘sarhoşluktan’ gözaltına alınıp, dava okunarak serbest bırakılan, ancak serbest kalışlarını da yine alkol alarak kutlayan ve bu kez Girne Belediyesi’ne ait otobüs duraklarını kırıp dökerken polis tarafından suçüstü yakalanan Mustafa Gürpınar ile Hasan Aşan’la ilgili polis soruşturması tamamlandı. Ülkede hiçbir bağlantıları olmayan Gürpınar ve Aşan, mahkeme emriyle davaları görüşülünceye kadar cezaevine gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Savcı Emine Taşkın, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Ali Arslan’ı dinletti.

banner134
Arslan, 28 yaşındaki Mustafa Gürpınar ve 27 yaşındaki Hasan Aşan isimli zanlıların “kasti hasar, sarhoşluk, uygunsuz tavır ve hareket “suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.

Girne Uğur Mumcu Caddesi’nde, 3 Haziran 2017 tarihinde iki zanlın, alkol tesiri altında, kasten ve kanunsuz olarak Girne Belediyesi’ne ait otobüs duraklarının ayaklarını ve camlarını kırdıklarını söyleyen Arslan, konu şahısların suçüstü gereği tutuklandığını belirtti.

Arslan, yapılan kontrolde zanlı Mustafa Gürpınar’ın 144, zanlı Hasan Aşan’ın ise 166 promil alkollü olduklarının tespit edildiğini belirtti.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Arslan, zanlıların ülkede turist vizesiyle bulunduklarını ve hiçbir bağlantıların olmadığını kaydederek, yargılanmada hazır olacakları uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, sunulan şahadeti dikkat alarak zanlıların, 10 günü geçmemek kaydıyla davaları görüşülünceye kadar, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 08:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75