Teminatları çok yüksek!

banner37

İskele’de, tavuk çiftliğinde ele geçirilen 77 kök Hintkeneviriyle ilgili tutuklu bulunan E. K. 50 bin, S. K. de 30 bin TL’lik nakdi teminatla serbest kaldı. Zanlılar ayrıca 300’er bin TL’lik şahsi, 150’şer bin TL’lik de kefil kefaletine bağlandı

Teminatları çok yüksek!
banner87

Ahmet İLKTAÇ
   İskele’de, 29 Ekim tarihinde, bir tavuk çiftliğinde ele geçirilen 440 gram 50 miligram ağırlığındaki 77 kök Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile ilgili tutuklu bulunan E. K. ve S. K., yüklü miktardaki nakdi teminatla, yargılanmaya başlayacakları güne kadar serbest bırakıldı.
   Zanlılardan E. K. 50 bin TL, S. K. ise 30 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Zanlıların ayrıca 300’er bin TL şahsi kefalet senedi ve KKTC vatandaşı 2’şer kefilin 150’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmeleri ve haftada 5’er gün polise giderek ispatı vücut etmeleri karşılığında serbest bırakılmaları emredildi.
   İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğluları huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman’ı tanık olarak dinletti.

   Tanık polis Hasan Derman, E. K.’nin 440 gram 80 miligram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ziraatı ve tasarrufu suçlarından methaldar olduğunu söyledi.
   Derman, E. K.’nin uyuşturucu bitkilerini yetiştirdiği araç- gereçleri Güney Kıbrıs’tan aldığı için kendisine gümrüksüz mal tasarrufu davası da getirdiklerini kaydetti.
   Zanlı 2 S. K.’nin de 440 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ziraatı ve tasarrufu suçundan methaldar olduğunu belirten Derman, zanlıların aleyhine yürütülen polis soruşturmasının tamamlandığını aktardı.
   Tahkikat memuru, mahkemeden, zanlıların davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadıyla uygun bir teminatla serbest bırakılmalarını talep etti.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER