Teminatları, kefilleri oldu

banner37

50 miligram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ve üç adet sarma sigara ile yakalanan Alpay Sadrazam ve suç ortağı Uğurcan Bük, yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkamayacak

Teminatları, kefilleri oldu
banner99

Emine UYSAL

Gönyeli’de kendisine ait eve yapılan operasyonda 50 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ve üç adet sarma sigara ile yakalanan Alpay Sadrazam, kendisine uyuşturucu maddeyi temin eden Uğurcan Bük ile birlikte teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Savcı İlhan Damdelen, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Kaan Kurtbir’i tanık olarak dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 19 Eylül günü saat 20.30 sıralarında Narkotik ve Kaçakçılığı

Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir ekip tarafından Gönyeli’de sakin Alpay Sadrazam’ın ikametgâhına düzenlenen operasyonda 50 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile 3 adet ucu yanık içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara bulunarak emare alındığını anımsattı.

Gönüllü ifade veren zanlının söz konusu uyuşturucu maddeyi zanlı Uğur Bük’ten satın aldığına yönelik itirafta bulunduğunu belirten Kaan Kurtbir, zanlı Uğur Bük’ün de ikametgâhında tespit edilerek tutuklandığını ifade etti.

Tahkikatın tamamlandığını söyleyen Kurtbir, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, her iki zanlının da yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmeleri, birer kefilin 25’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75