Temizliğe yardıma gitti, hırsızlık suçundan tutuklandı

banner37

Türkiye’den gelen ve karantina süresini tamamlayarak evine dönen akrabasının evine giden Salih Fansa, 2 altın bileziği çalmakla suçlanıyor

Temizliğe yardıma gitti,  hırsızlık suçundan tutuklandı
banner8

 Türkiye’den dönen akrabasının evinin temizliğine yardıma giden Salih Fansa, akrabasının komodin üzerine bıraktığı 2 adet bileziği çaldığı suçlamasıyla tutuklandı.

   Salih Fansa’yı dün tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkaran polis memuru Fezile Kesat, verdiği şahadetinde, 7 Kasım 2020 tarihinde 17.30 ile 19.00 saatleri arasında Girne adresinde müşteki Aykut Fansa’ya ait ikametgahın yatak odasında bulunan komodin üzerinde muhafaza edilen ve yaklaşık 10 bin TL değerindeki 2 adet 24 ayar burma örgülü altın bileziğin sirkat edildiğini belirtti.

   Kesat, müştekiden alınan bilgide bir süre önce Türkiye’den ülkeye geldiğini ve karantina sürecinin ardından 6 Kasım 2020 tarihinde akşam saatlerinde evine döndüğünü, Türkiye’den getirdiği yaklaşık 10 bin TL değerindeki 2 adet 24 ayar burma örgülü altın bileziğini odasında bulunan komodin üzerinde muhafazaya aldığı beyanında bulunduğunu söyledi.

   Polis memuru Kesat müştekinin beyanında ayrıca, olay günü temizlik yaptığı bir sırada ikametgâhına akrabası olan Salih Fansa’nın gelerek kendisine yardım ettiğini, temizlik sırasında bir ara Salih Fansa’nın yanından ayrılıp kendisine temizlik malzemesi getirdiğini ve bir süre sonrada evinden ayrıldığını beyan etiğini, ancak odasına aynı gün saat 19.00 sıralarında geçtiğinde komodin üzerinde muhafaza ettiği altınlarının yerinde olmadığını fark edip polise şikayete geldiğini aktardı.

   Aynı gün Salih Fansa’nın adli şubeye celp edildiğini ve kendisinden yapılan soruşturmada olay günü Aykut Fansa’yı ziyaret etmek için evine gittiğini, temizlikte kısa bir süre kendisine yardımcı olduğunu ardından evden ayrıldığını beyan ettiğini söyleyen Kesat, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında zanlı Salih Fansa’nın ikametgahının arandığını ancak kanunsuz hiçbir şey bulunmadığını, ifadesinin teyit ve tekzip edilmesinin yanısıra bölgedeki kuyumcuların da ifadesine başvurulacağını belirterek zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Şevket Gazi zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75