Temizlikçi cezaevine gitti ev sahibine soruşturma açıldı

banner37

Temizlik görevlisi olarak çalıştığı evden 11 adet ziynet eşyasını çalan ve yakalanacağını anlayınca ziynet eşyalarını tuvalete atıp, sifonu çeken M. M., cezaevine gönderildi.

Temizlikçi cezaevine gitti  ev sahibine soruşturma açıldı
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

ÇALIŞMA İZİNSİZ İŞÇİ ÇALIŞTIRDI… Hırsızlık suçundan yargılanmak üzere cezaevine gönderilen M. M.’nin, çalıştığı bir başka evden de ziynet eşyası çaldığı ortaya çıktı, ikamet ve çalışma izinlerinin olmadığı belirlendi. Mahkeme, M. M.’nin hırsızlık yaptığı evin sahibi aleyhine de ‘Çalışma izinsiz işçi çalıştırdığı’ için soruşturma açılmasına emir verdi.

Lefkoşa’da temizlikçi olarak çalıştığı evden ziynet eşyası çaldığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı M. M.’nin ülkede ikamet ve çalışma izinlerinin de bulunmadığı ortaya çıktı, temizliğe gittiği başka bir evden de ziynet eşyası çaldığı belirlendi.

Mahkeme, zanlının 45 günü geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verirken, ziynet eşyası çalınan evin sahibi hakkında da “Çalışma izinsiz işçi çalıştırdığı için” soruşturma açılmasına emir verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde, Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Güral Kırcalılar, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Kırcalılar, zanlı M. M.’nin “Müstahdem tarafından sirkat”, “İkametgâhtan sirkat” ve “ikamet izinsiz ülkede kalmak” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kırcalılar, zanlının 2021’in Ocak ayı içerisinde çalışmakta olduğu B. S.’nin ikametgahında temizlik yapmakta olduğu esnada yatak odasında muhafaza edilmekte olan kadın çantası içerisinden muhtelif ziynet eşyalarını sirkat ettiğini belirterek, olayın polisin bilgisine 11 Ocak 2021 tarihinde geldiğini kaydetti.

banner134
Zanlının ikametgâhında mahkeme emriyle arama yapılmaya gidildiğini dile getiren Kırcalılar, zanlının bu esnada ikametgahın tuvaletindeki sifonu çekmesinin ardından ikametgaha bağlı rögarda arama yapıldığını ifade etti.

Kırcalılar, yapılan arama sonucunda muhtelif modellerde siyah naylon parçaları içerisinde sarılmış 41 bin 740 TL değerinde toplam 11 adet ziynet eşyasının bulunup emare olarak alındığına işaret ederek, zanlının da aynı gün temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını vurguladı.

Kırcalılar, zanlının Ş. Ü.’nün de ikametgahında temizlik yaptığı sırada sirkat suçu işlediğini belirtirken, öte yandan zanlının 10 Eylül 2020 tarihinden bu yana ikamet izinsiz olarak ülkede kaldığının tespit edildiğini vurguladı.

Zanlının avukatı ise müşteki Ş. Ü.’nün zanlıyı çalışma izinsiz çalıştırarak suç işlediğini dile getirerek, müştekinin aleyhine de soruşturma başlatılmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının PCR testlerinin yapılmasına, ardından davaları görüşülünceye dek 45 günü geçmeyecek bir süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine, ayrıca müşteki Ş. Ü., aleyhine de soruşturma başlatılmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75