Teslim olabilmek için para biriktiriyormuş

banner37

Girne’de haziran ayında bir eğlence mekanında Birkan Temur’u bacağından bıçakla yaralayan Ali Baday, sonunda yakayı ele verince ilginç bir izahatta bulundu

Teslim olabilmek için para biriktiriyormuş
banner90
banner8

Ahmet VAMIK
 

Girne’de 14 Haziran 2018 tarihinde bir eğlence mekânı içerisinde Birkan Temur isimli şahsı tasarrufundaki bıçakla bacağından yaralayan ve ardından kayıplara karışan Ali Baday, 3 ay sonra Kaşgar bölgesinde tespit edilerek tutuklandı.
Dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı Ali Baday aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alınırken, mahkemede söz alan zanlı, mahkemenin sunabileceği teminat şartlarını yerine getirecek parası olmadığı için gizlendiğini ve teslim olabilmek için bu sürede para biriktirdiğini iddia etti.
 

“Eğlence mekanında bıçakladı”
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Anıl Derindağ’ı tanık olarak dinletti.

banner134
Zanlı Ali Baday’ın 14 Haziran 2018 tarihinde saat 03.30 sıralarında Girne’de bir eğlence mekanı içerisinde meydana gelen “Yaralama” ve “Kanunsuz Bıçak Taşıma” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Anıl Derindağ, zanlının tasarrufunda bulunan bıçağı Birkan Temur’un baldırına 3 kez sokup çıkarmak suretiyle müştekiyi yaraladığını açıkladı.
Derindağ, olayın meydana geldiği tarihten beridir aranan zanlının, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı CÖŞ ekipleri tarafından 7 Eylül günü olayın meydana geldiği eğlence mekânında tespit edilmesine rağmen, söz konusu mekânda çıkan kavgadan yararlanan zanlının oradan kaçtığını dile getirdi.
 

“Aracında muşta bulundu”
Dün sabah saat 03.00 sıralarında Girne Kaşgar bölgesinde faaliyet gösteren bir barda tespit edilen zanlının kullanımında bulunan araçta yapılan aramada bir adet metal muşta ele geçirildiğini belirten Anıl Derindağ, gözaltına alınan zanlı aleyhinde başlatılan soruşturmanın halen devam ettiğini, olayda kullanılan bıçağın kayıp olduğunu ve Ali Baday’ın kayıplara karıştığı süre içerisinde saklanmasına yardım ve yataklık eden suç ortaklarının tespit edilmesi gerektiğini belirterek, serbest kalması halinde yürütülen soruşturmaya etki etme olasılığı yüksek olan zanlının tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75