banner6

Tetikçiye 'yardım ve yataklıktan' 1 kişi tutuklandı

banner37

Gazimağusa'da, Türkiye'den gelip, öldüreceği kadının evi önünde, elinde şarjörü dolu iki silahla tetikte beklerken suçüstü yakalanan Sehbetullah Aydoğan'ın suç ortağı yakalandı. Her iki zanlı, mahkemeye çıkarılarak, aleyhlerine 3'er gün tutukluluk emri alındı

Tetikçiye 'yardım ve yataklıktan' 1 kişi tutuklandı
banner150 banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa polisi, Türkiye'den gelip, öldüreceği kadının evi önünde belinde şarjörü dolu iki silahla tetikte beklerken suçüstü yakalanan Sehbetullah Aydoğan'ın suç ortağına ulaştı.

Geniş çaplı soruşturma neticesinde, tetikçi zanlıya, yardım ve yataklık ettiği öğrenilen Mehmetali Bekiz ve Sehbetullah Aydoğan, dün, tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı ve aleyhlerine, tahkikat amaçlı 3'er gün tutukluluk emri temin edildi.

Öte yandan bir süredir polisin koruduğu bahse konu kadının, yurtdışına çıktığı öğrenildi.

Soruşturma devam ediyor

Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ergin Atıcı, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat subayı, Müfettiş Muavini Ömür Dalkıran’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis subayı Ömür Dalkıran, tetikçi zanlının, “Öldürmek için gizli ittifak kurmak” ve “Kanunsuz ateşli tabanca ve patlayıcı madde taşıma” suçlarıyla ilgili aleyhine temin ettiği tutukluluk süresince yaptıklarını mahkemeye aktardı.

Ömür Dalkıran, zanlı Sehbetullah Aydoğan’ın, verilen emir gereği, doktor kontrolünden geçirilmesini sağladığını ve bu yönde bir rapor hazırlandığını belirtti.

Dalkıran, bahse konu raporda, zanlının vücudunda darp ve cebir izine rastlanmadığını, yalnızca sol dizi üzerinde yüzeysel çiziklerin bulunduğunun tespit edildiğini söyledi.

Zanlı Sehbetullah Aydoğan'ın üzerinden emare aldığı cep telefonu ve kullandığı hat ile ilgili dökümlerin detaylarına henüz ulaşamadıklarını kaydeden tanık subay, Aydoğan'ı, ülkeye geldikten sonra barındığı yeri, Aydoğan ile birlikte iki kez aramalarına karşın tespit edemediklerini sözlerine ekledi.

Mesafe kat ettik

Öte yandan, zanlının tasarrufundaki silahların seri numaralarının tespiti için gerekli işlemleri yaptırdığını kaydeden tanık subay, iki kişiden ifade alıp, Aydoğan'ın ifadelerinde de belirttiği gibi, Aydoğan'ı KKTC'ye girişte karşılayan, kalması için yer gösterip olay yerine götüren şahsı tespit edip tutuklandıklarını anlattı.

Tahkikatında önemli mesafe kat etmesine karşın, soruşturmasını tamamlayamadığına vurgu yapan tanık polis, meseleyi tüm yönleriyle ortaya çıkartabilmek için mahkemeden süre istedi.

İfadeyi zorla aldınız

Zanlıları savunan Avukat İbrahim Demirtaş, polisin tutukluluk talebine itiraz etmedi ancak tanık subaya yine ayni iddialarda bulundu.

Avukat, müvekkili Sehbetullah Aydoğan'dan temin edilen ifadelerin zorla alındığı yönünde iddia ortaya koyup, "Doktor raporunda belirtilen dizdeki yüzeysel sıyrıklar bunu doğrular" dedi.

Tanık subay ise iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti.

3'er gün tutuklu kalacaklar

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıların 3'er gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 08:29
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110