Theodotou, 5 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Metehan Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yaparken tasarrufunda 2 gram hintkeneviri ve 12 gram kokain bulunan Theodotos Theodotou’nun aleyhindeki polis soruşturması henüz tamamlanmadı

Theodotou, 5 gün daha tutuklu kalacak
banner87

Mustafa ÖZAYĞCI

Metehan Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yaparken yakalanacağını anlayınca aracındaki 2 gram hintkeneviri ve 12 gram kokaini atarak kaçmak isteyen ancak başaramayan Theodotos Theodotou’nun tutukluluk süresi, aleyhinde devam eden soruşturma nedeniyle 5 gün daha uzatıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Murat Döşenci’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Murat Döşenci, olayla ilgili olguları aktardı.

Döşenci, huzurda bulunan zanlı Theodotos Theodotou’nun daha önceden ülkeye uyuşturucu madde sokacağının bilgisi alınması üzerine takibe alındığını tekrarladı.

 

“İfadede suçunu kabul etti”

Döşenci, zanlının 5 Kasım 2018 tarihinde, saat 20.00 sıralarında, Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan ülkemize giriş yaptığı esnada aracının polis tarafından kontrol edileceğini anlaması üzerine tasarrufunda bulunan 3 ayrı poşet şeklindeki 2 gram hintkeneviri ve 12 gram kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yere attığının tespit edildiğini aktardı.

Döşenci, zanlı tarafından atıldığı tespit edilen söz konusu uyuşturucu maddelerinin incelenmek üzere emare olarak alındığını ifade etti.

Polis memuru Döşenci, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve ifadesinde suçunu kabul ettiğini belirtti.

Döşenci, zanlının vermiş olduğu ifadesinde ülkemize kumar oynamak için geldiğini ve söz konusu maddeleri kendi kullanımı için getirdiği beyanında bulunduğunu yineledi.

 

“Laboratuar ve GSM sonuçlarını bekleniyor”

Bu süre zarfında zanlının tasarrufunda bulunan maddelerin devlet laboratuarına gönderildiğini, maddelerin nevi ve miktarının tespiti için sonuç beklendiğini belirten Döşenci, paketlerdeki parmak izlerinin tespit edilmediğini ve ayrıca GSM operatöründen gelecek telefon dökümlerinin beklendiğini anlattı. Döşenci, alınacak ifadelerin olduğunu, ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılması ve tahkikatın selameti açısında zanlının 5 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, mesele ile ilgili yürütülen tahkikatın devam ettiğine bulgu yaparak, soruşturmanın selameti açısından zanlının soruşturma maksatlı 5 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER