banner6

Tip, cezaevine gönderildi

banner37

Girne Boğaz Piknik Alanı’nda geçtiğimiz eylül ayında Mehmet Can Çelik’i ciddi şekilde döverek yaraladığı iddia edilen ve 9 Ekim 2017 tarihinde tutuklanan zanlı Yılmaz Tip ile ilgili soruşturma tamamlandı

Tip, cezaevine gönderildi
banner151

Elmas TOKAY

Girne Boğaz Piknik Alanı’nda geçtiğimiz eylül ayında Mehmet Can Çelik’i ciddi şekilde döverek, sol el ve çenesini kırdığı, cep telefonunu da aldığı iddia edilen Yılmaz Tip ile ilgili yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Ülkede yasal statüsü bulunmayan ve kaçak durumda olan Tip, dün mahkemeye çıkarıldı ve teminat emriyle yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Olaydan sonra kaçan ve 9 Ekim’de polis tarafından tutuklanan Yılmaz Tip dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Polis Memuru Yalgı Döşenci şahadet verdi.

Döşenci, zanlı Yılmaz Tip’in ‘Ağır yaralama’, ‘soygun’, ‘vahim zarar’ ve ‘ciddi darp’ suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Zanlı Yılmaz Tip’in daha önceden aralarında husumet olduğu gerekçesiyle Mehmet Can Çelik’i Girne Boğaz Piknik Alanı’nda ciddi şekilde döverek darp ettiğini, Çelik’in sol el ve çenesini kırarak vahim zarara uğrattığını ve Çelik’in tasarrufundaki cep telefonunu aldığını söyledi.

Meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını kaydeden Döşenci, zanlının ülkede kaçak durumda olduğunu, hiçbir statüsü bulunmadığını belirtti ve davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini dikkate alan Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının davaları görüşülünceye kadar 2 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 09:05
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110