TIR dorsesinde geldiler

banner37

Gazimağusa Limanı’ndan ülkeye kaçak giriş yapan Suriye uyruklu Ahmad Alnasser ve Bassam Aljouma aleyhine 8 gün ek tutukluluk emri alındı

TIR dorsesinde geldiler
banner90
banner8

İHRAÇ İŞLEMLERİ BAŞLATILDI… Mahkemede konuşan tanık polis, zanlıların, 6 veya 7 Ağustos’ta, tespit edilemeyen bir TIR dorsesi içerisinde Gazimağusa Limanı’ndan, muhaceret işlemi yaptırmadan KKTC’ye giriş yaptıklarını söyledi. Polis, zanlıların ülkelerine ihraç edilebilmeleri için gerekli işlemlerin başlatıldığını kaydetti.Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa Limanı’ndan henüz tespit edilemeyen bir TIR dorsesinde, muhaceret işlemi yaptırmadan KKTC’ ye giriş yapan Suriye uyruklu Ahmad Alnasser ve Bassam Aljouma aleyhine 8 gün ek tutukluluk emri alındı.
   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Abdülkadir Gildir’i tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134
   Tanık polis, zanlıların 6 veya 7 Ağustos’ta, tespit edilemeyen bir TIR dorsesi içerisinde Gazimağusa Limanı’ndan, muhaceret işlemi yaptırmadan KKTC’ye giriş yaptıklarını söyledi.
   Aynı gün zanlılara PCR testi yapıldığını ve test sonucunun negatif çıktığını kaydeden tanık polis, zanlıların ülkelerine ihraç edilebilmeleri için gerekli işlemlerin başlatıldığını kaydetti.
   İşlemlerin henüz tamamlanmadığını anlatan tanık polis, mahkemeden, zanlılar aleyhine 8’er gün ek tutukluluk emri talep etti.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, talebi uygun buldu ve zanlıların 8’er gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75