banner6

Tır dorsesinde kaçtı,uçakla geri döndü

banner37

Ciddi darp suçlamasıyla ilgili iki aydır aranan Edim Aykut Van Bruggen, geçtiğimiz akşam Ercan Havalimanı’ndan giriş yaparken yakalandı

Tır dorsesinde kaçtı,uçakla geri döndü
banner151 banner143

İsmail VOLKAN

Girne’de faaliyet gösteren bir internet kafede iki ay önce Mehmet Yıldız isimli kişiyle girdiği tartışma sonucu Yıldız’ın elmacık kemiğini kıran ve ardından da kaçak yollarla ülkeyi terk eden Edim Aykut Van Bruggen, geçtiğimiz akşam Ercan Havalimanı’ndan giriş yaparken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Van Bruggen, kavganın ertesi günü Girne Turizm Limanı’nda bir tırın dorsesine saklanarak ülkeden kaçtı.

Vahim zarar ve KKTC’den kanunsuz çıkış yapmakla suçlanan Van Bruggen, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, davası görüşülünceye dek Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Mahkemede tanık olarak dinletilen Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlının verdiği ifadede suçunu kabul ettiğini söyledi.

Çamlıbelli, 17 Ekim tarihinde olayın yaşandığını ve zanlının 18 Ekim tarihinde de Girne Turizm Limanı’ndan kaçak yollarla ülkeyi terk ettiğini anlattı.

Zanlının KKTC vatandaşı olduğunu ancak, ülkede ikamet adresi olmadığına işaret eden Çamlıbelli, Van Bruggen’ın tekrardan kaçmaya teşebbüs etmemesi için yargılanıncaya dek cezaevine gönderilmesini talep etti.

“Gereği neyse yapılsın”

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, zanlıya polisin talebine itirazı olup olmadığını sorusunu yöneltti. Zanlı, “Gereği neyse yapılsın” şeklinde yanıt verdi.

Yargıç Mesutoğlu, yaşanan olayın ciddi bir mesele olduğunu belirterek, zanlının iki ayı geçmemek kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Kısa süreli gerginlik çıktı

Davayı izlemek için mahkemeye giden Mehmet Yıldız’ın ailesi, Van Bruggen’in mahkemeye salonuna götürüldüğü sırada tepki gösterdi.

Mahkemede kısa süreli gerginlik yaşandı ancak, polis olayı büyümeden yatıştırdı.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 08:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104