TIR dorsesinde ölümüne yolculuk

banner37

Gazimağusa Limanı’na gelen gemilerde arama yapan polis, bir TIR’ın yükleri arasına saklanarak ülkeye girmeye çalışan Suriye uyruklu üç kişi buldu

TIR dorsesinde ölümüne yolculuk
banner90
banner8

40 DERECELIK SICAKTA SAATLERCE YOLCULUK ETTİLER… 40 dereceyi bulan sıcak havaya rağmen, buzluk ve havalandırması olmayan TIR dorsesindeki yüklerin arasına gizlenerek saatlerce yolculuk eden Suriye uyruklu 3 erkek kaçak göçmen, polis tarafından sorguya alınırken, şoförsüz olarak getirilen TIR’ı limandan almaya giden bir kişi de tutuklandı.

Sedef BOŞNAK
 

Gazimağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde (NKÖM) görevli polis ekibi, deniz yolundan ülkeye, kaçak insan ve mal girişini önlemek amacıyla, ülkenin en büyük ulaşım kapısı olan Gazimağusa Limanı’nda dün bir operasyon düzenledi.
Polis ekibi, dün öğle saatlerinde düzenlediği operasyonda, yük gemisiyle gelen TIR’ları didik didik aradı.

banner134
Gümrük memurlarının da eşlik ettiği aramada, şoförsüz gelen bir TIR’ın dorsesinde gizli Suriye uyruklu 3 erkek kaçak göçmen tespit edildi.
   40 dereceyi bulan hava sıcaklığına rağmen, buzluk ve havalandırması olmayan TIR dorsesindeki yüklerin arasına gizlenerek saatlerce yolculuk eden kaçak göçmenler, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polisler tarafından sorguya alındı.
Bahse konu TIR’ı almak için Gazimağusa Limanı’na giden şoförü de bulup sorguya alan polisin, ülkeye izinsiz giren kaçak göçmenleri bugün mahkemeye çıkarması bekleniyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75