TIR’ın dorsesinde 7 göçmen yakalandı

banner37

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli ekipler, içerisinde Suriye uyruklu kaçak göçmenlerin bulunduğu bir TIR’a operasyon düzenledi

TIR’ın dorsesinde 7  göçmen yakalandı
banner99

Gazimağusa Limanı’ndan giriş yaptılar… Lefkoşa’da Dr Fazıl Küçük Bulvarın’da dün saat 16.00 sıralarında, Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekipleri, aldığı istihbarat doğrultusunda anayol üzerinde seyreden bir TIR’a operasyon düzenledi. TIR’ın dorsesinde ülkeye Gazimağusa Limanı’ndan kanunsuz giriş yapan 7 göçmen tespit edildi. Operasyona Lefkoşa Gümrük Dairesi çalışanları da katıldı.

Bugün mahkemeye çıkarılacaklar… TIR’ın dorsesinde bulunan göçmenler, alüminyum ve taş ocak fırınlarının altına gizlenmiş bir şekilde bulundu. Göçmenlerin, Suriye uyruklu olduğu aktarıldı. TIR içerisinde yakalanan 7 göçmen, PCR testinin yapılmasının ardından Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürüldü. Kaçak göçmenlerin, bugün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Doğan SAMER

   Lefkoşa’da Dr Fazıl Küçük Bulvarı’nda dün, Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekipleri, aldığı istihbarat doğrultusunda anayol üzerinde seyreden bir TIR’a operasyon düzenledi.

   TIR’ın dorsesinde ülkeye kanunsuz giriş yapan 7 göçmen tespit edildi. Operasyona Lefkoşa Gümrük Dairesi çalışanları da katıldı.

banner134

Gazimağusa Limanı’ndan giriş yaptılar

   TIR’ın dorsesinde bulunan göçmenler, malzemelerin arasına gizlenmiş bir şekilde tespit edildi.

   Ülkeye TIR’ın dorsesinde Gazimağusa Limanı’ndan giriş yaptığı tespit edilen 7 erkek göçmenin, Suriye uyruklu olduğu aktarıldı.

   Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre operasyon, dün saat 16.00 sıralarında yapıldı.

   TIR içerisinde yakalanan 7 göçmen ile TIR şoförü, PCR testinin yapılmasının ardından Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürüldü.

   Gözaltına alınanların bugün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

   Bu arada, malzemelerin arasına gizlenmiş bir şekilde bulunan göçmenlerin yanlarında 5 litrelik su şişesi bulunduğu görüldü. Polis, Koronavirüs tedbirleri kapsamında göçmenlere maske ve eldiven verdi.

   Erzak ve sırt çantaları da yanlarında bulunan göçmenlerin oldukça bitkin oldukları gözlemlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75