banner6

Toplam 11 suç dosyaları daha var

banner37

Gönyeli’deki Akayoğlu Bross isimli marketin soyulması olayının zanlısı olarak tutuklanan Süleyman Yılkar ile 17 yaşındaki çocuk zanlı, 3’er bin TL’lik nakdi teminatla yargılanıncaya kadar serbest bırakıldı.

Toplam 11 suç dosyaları daha var
banner8

Emine UYSAL

Gönyeli’de faaliyet gösteren “Akayoğlu Bross” isimli markete girip, 6 bin 500 TL parayı ve kamera kayıt cihazını çalmakla suçlanan Süleyman Yılkar ile 17 yaşındaki çocuk zanlı, ileride yargılanmak üzere 3’er bin TL’lik nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, 10 Temmuz’da sabah saat 05.15’te, Gönyeli’de faaliyet gösteren Oğuz Akayoğlu’na ait “Akayoğlu Bross” isimli marketin açılması ile ilgili olarak yürütülen geniş çaplı soruşturma neticesinde, iki zanlının tutuklandığını anımsattı.

Ali Aydoğanlı, söz konusu işyerinden iki adet yazar kasa içinden 4 bin TL nakit para, 500 ABD doları, 100 Euro, 60 Sterlin ve ofis kısmının kapısını kırılıp, kamera kayıtlarının muhafaza edildiği CMS marka DVR kamera kayıt cihazının çalındığını yineledi.

Zanlı Süleyman Yılkar’ın benzeri suçlardan 9, Türkmenistan uyruklu çocuk zanlının ise iki ayrı suç dosyası olduğuna dikkat çeken Aydoğanlı, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

banner134

Yargıç Cenkay İnan, her iki zanlının da yargılanıncaya değin, yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, üçer bin TL’lik nakdi teminat yatırmaları, birer kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada üç gün ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88