banner6

Töre, bu kez cezaevine gönderildi

banner37

Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi ihlal eden zanlı Mutlu Töre, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilirken, zanlı Deniz Kaya ise teminatla serbest bırakıldı.

Töre, bu kez cezaevine gönderildi
banner99

Ahmet VAMIK

Akıncılar’da bulunan askeri bölgeyi ihlal eden Mutlu Töre ile Deniz Kaya, tutuklanarak Lefkoşa’da Askeri Mahkeme’ye çıkarıldı. Mutlu Töre, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilirken, Deniz Kaya ise teminatla serbest bırakıldı.
Kıdemli Yargıç Hale Ahmet Raşit Dağlı’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Ömer Can’ı tanık olarak dinletti.
Ömer Can, KPJ 880 plakalı Volvo marka aracın sürücüsü zanlı Mutlu Töre’nin ve yanında yolcu olarak bulunan Deniz Kaya’nın Birinci Derecede Askeri Yasak Bölge içerisinde tespit edildiğini ve tutuklandığını belirtti.

Zanlı Mutlu Töre’nin nisan ayında aynı suçtan tutuklanarak teminata bağlanıp serbest kaldığını belirten Ömer Can, zanlının son dönemlerde ispat-ı vücut teminatını yerine getirmediğini söyleyerek zanlının cezaevine gönderilmesini talep etti.

Töre, cezaevine gönderildi

Yargıç Hale Ahmet Raşit Dağlı, kısa bir süre önce aynı suçtan yakalanarak teminata bağlanan zanlı Mutlu Töre’nin serbest kalması halinde aynı suçu yeniden işleme ihtimalinin yüksek olduğunu belirterek, zanlının yargılanıncaya değin 19 günü geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine, KKTC’de turist statüsüyle bulunan zanlı Deniz Kaya’nın ise yurtdışına çıkışının yasaklanıp, en yakın polis karakoluna hafta bir kez ispat-ı vücut yapmasına, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, KKTC vatandaşı bir kişinin lehinde 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 2 bin 500 TL’lik nakdi teminat yatırması karşılığında serbeste kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2017, 12:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104