Tosun, teminatı yatıramadı, Başar, kontrolden geçirilecek

banner37

Girne, Esentepe ve Çatalköy’de yapılan operasyonlarda ele geçirilen yaklaşık 1 kilo hintkeneviri, 32 gram kokain, 11 kök hintkeneviri bitkisi ve haplarla ile ilgili soruşturma tamamlandı, tutuklu iki zanlı teminata bağlandı

Tosun, teminatı yatıramadı, Başar, kontrolden geçirilecek
banner99

Elmas TOKAY

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün geçtiğimiz hafta sonu aldığı bir ihbar üzerine başlattığı operasyonlar sonucu ele geçirilen bir kiloya yakın hintkeneviri, 11 kök hintkeneviri bitkisi, yaklaşık 32 gram kokain ve üç buçuk adet uyuşturucu içerdiğine inanılan hapla ilgili soruşturması tamamlandı. Tutuklu bulunan zanlılardan Serkan Tosun, mahkemenin emir verdiği yüksek teminat şartlarını yatırmadı ve yatıracağı güne kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderildi. Zanlı Hüseyin Başar ise avukatı Mustafa Şener’in talebi ve yargıç emriyle Barış, Ruh ve Sinir Hastanesi’nde kontrol edilip Prof. Dr. Mehmet Çakıcı’ya ait hastanede muayeneden geçirilecek. Başar, daha sonra davaları görüşülünceye kadar 2 ayı geçmemek şartıyla Merkezi Cezaevi’ne gönderilecek.

Serkan Tosun ve Hüseyin Başar, dün teminata bağlanılmak üzere Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli Polis Çavuşu Mehmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.

banner134
Bayram meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını ve iki zanlının da davalarında hazır olacakları uygun birer teminata bağlanmasını talep etti.

Tahkikat memurunun şahadetinin ardından, zanlı 2 Hüseyin Başar’ın avukatı mahkemeye bazı iddialarda bulunarak müvekkilinin cezai ehliyetinin olmadığını ileri sürdü.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, meselenin ciddiyetine dikkat çekti ve zanlı Serkan Tosun’un, davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna haftada üç kez ispat-ı vücut yapmasına, 3 bin TL nakdi teminat yatırmasına, KKTC vatandaşı muteber bir kişinin zanlı için 100 TL’lik kefalet senedi imzalaması ve ayrıca zanlının 100 bin TL’lik de şahsi kefalet senedi imzalaması sonrası serbest bırakılmasına karar verdi.

Mesutoğlu zanlı 2 Hüseyin Başar’ın avukatının beyanlarını ve iddialarını dikkate alarak, Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kontrol edilip, Prof. Dr. Mehmet Çakıcı’ya ait hastanede muayeneden geçirilmesine emir verdi. Yargıç Mesutoğlu, zanlı Başar’ın daha sonra davaları görüşülünceye kadar 2 ayı geçmemek şartıyla Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun emir verdiği teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı bir Serkan Tosun, şartları yerine getirinceye veya yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75