Trafik kazası, kaçakları yakalattı

banner37

Dörtyol polisinin KKTC’de izinsiz ikamet ettiklerini belirlediği Pakistan uyruklu Muhammad Arsmad ile Aktar Bibi isimli karı-koca Gazimağusa’da mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine 3’er gün tutukluluk emri temin edildi

banner87
Trafik kazası, kaçakları yakalattı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Dörtyol polisi, Akdoğan’da meydana gelen trafik kazası sonucu, KKTC’de kaçak olarak kaldıklarını belirlediği Pakistan uyruklu karı-kocayı dün Gazimağusa’da mahkemeye çıkardı ve aleyhlerine üçer günlük tutukluluk emri temin etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, polis memuru Yusuf Karaoğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Yusuf Karaoğlu, zanlıları, 9 Mayıs 2019’da bölgelerinde meydana gelen bir trafik sonucu, KKTC’de izinsiz ikamet suçundan tespit edip tutukladıklarını anlattı.

Yusuf Karaoğlu, yaptığı soruşturmada Muhammad Arsmad’ın 2013’te ülkeye gelip 2017’den beridir Akhtar Bibi ile ülkede izinsiz ikamet ettiğini tespit ettiğini belirttikten sonra, çalışma izinlerinin iptal edildiğini öğrendiği zanlılarla ilgili gerekli araştırma ve soruşturmayı yapabilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine 3’er gün tutukluk emri talep etti.

Yargıç, ilk nazarda konu suçla bağlantısı olan zanlıların soruşturma maksatlı 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75