Trafik kazası, uyuşturucu soruşturmasına döndü

banner37

Lefkoşa Organize Sanayi bölgesinde önceki gün trafik kazası geçiren Yasin Maher El Etwan’ın üzerinde, 3 adet uyuşturucu olduğuna inanılan hap ile 23 adet de yeşil reçeteye tabi hap bulundu

Trafik kazası, uyuşturucu soruşturmasına döndü
banner90
banner8

TRAFİK POLİSLERİNİN DİKKATİNİ ÇEKTİ… Lefkoşa Sanayi bölgesinde meydana gelen trafik kazasını incelemeye giden trafik polisleri, kazayı yapan Etwan’ın hareketlerinden şüphelenerek üzerini aradığını belirten narkotik polisi, zanlının üzerinden yeşil reçeteye tabi 23 adet hap ile uyuşturucu olduğuna inanılan 3 adet hapın bulunarak emare alındığını belirtti. Mahkeme, Etwan’ın soruşturma amacıyla 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi

Ahmet UÇAR

Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde önceki gün trafik kazası geçiren gencin tasarrufunda yeşil reçeteye tabi 23 adet hap ile 3 adet de uyuşturucu olduğuna inanılan hap bulundu.

banner134
Trafik kazasının yanı sıra uyuşturucu madde tasarrufu suçlarından da hakkında soruşturma başlatılan Yasin Maher Al Etwan isimli genç dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Ramiz, 29 Şubat 2020 tarihinde 16.20 raddelerinde Sanayi bölgesinde bir trafik kazasının meydana geldiğini belirterek, trafik polislerinin şüpheli tavırlar sergilemesi sonucunda kazaya methaldar olan zanlı Yasin Maher Al Etwan’ın üstünün kontrol ettiğini kaydetti.

Yapılan kontrol sonucunda zanlının tasarrufunda şeffaf naylon içerisinde 3 adet uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve 23 adet yeşil reçeteyle temin edilebilecek hap bulunduğunu dile getiren Ramiz, zanlının söz konusu uyuşturucu maddelerinin bir kısmını aranan bir şahıstan Lefkoşa’da aldığını bildirdi.

Ramiz, zanlının gönüllü ifade verdiğine işaret ederek, zanlının ifadesinin teyit ve tekzibi, mesele ile ilgili başka şahıslarının arandığı sebebiyle tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75