Trafik polisine yakalandılar

banner37

Tuzluca kavşağında trafiği engelleyecek şekilde seyreden araçta yapılan kontrolde uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildi. Polis araç sürücüsü ve araçtaki yolcuyu tutukladı

banner87
Trafik polisine yakalandılar
banner90
banner8

Ahmet İLKTAÇ

İskele kazasına bağlı Tuzluca köyü kavşağında trafiği engelleyecek şeklide seyreden bir araçta trafik polisleri tarafından yapılan kontrolde yaklaşık 1 gram ağırlığında senteteik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edildi. Araç sürücüsü A.C.Ç (E-23) ve araçta yolcu olarak bulunan İ.Ç (E-24) polis tarafından tutukladı.

Gazimağusa’da mahkeme huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alınırken, mesele ile ilgili bir kişinin daha arandığı açıklandı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi nöbetçi Yargıcı Hasan Dağlı huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mahir Türe’yi tanık olarak dinletti.

Tanık polis Mahir Türe, 13 Ağustos 2018 tarihinde Gazimağusa- Karpaz anayolu Tuzluca köy kavşağında trafik polisleri tarafından yapılan kontrollerde trafiği engelleyecek şekilde seyir eden zanlı 1 A.C.Ç’nin kullandığı aracı durduğunu söyledi.

Polis memuru, söz konusu araçta yapılan aramada 2 farklı yerde yaklaşık 1 gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını kaydetti.

Mahir Türe, aynı araçta yolcu olarak bulunan İ.Ç’nin de tespit edilerek tutuklandığını ifade etti.

Zanlılara yapılan alkol kontrollünde alkol kullanmadıklarının belirlendiğini anlatan tahkikat memuru, zanlıların gönüllü ifade verdiklerini ve söz konusu maddeleri 60 TL karşılığında ismini bilmedikleri bir kişiden satın aldıklarını beyan ettiklerini aktardı.

Tanık polis, mesele ile ilgili yürütülen polis soruşturmasının devam ettiğini işaret ederek, mahkemeden zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Mahkeme, talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75