banner6

Trafik polislerini darp ettiler, uyuşturucudan şüpheliler

banner37

Gönyeli’de trafik kazası yapan yabancı uyruklu üç genç, kaza mahalline giden iki polis memurunu ciddi şekilde darp edip, birinin burnunu kırdı

Trafik polislerini darp ettiler, uyuşturucudan şüpheliler
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de trafik kazası yapan yabancı uyruklu üç genç, kaza mahalline giden iki polis memurunu ciddi şekilde darp edip, birinin burnunu kırdı.

“Vahim zarar”, “Ciddi darp”, “Polisi darp, görevinden men” ve “Rahatsızlık” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar A.H.A.S. (E-22), A.H.A.A. (E-21) ve M.M.A. (E-20), dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mehmet Şener’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Şener, 18.11.2021 tarihinde saat 00.30 raddelerinde, Gönyeli’de, Şehit Mustafa Sakallı Sokak üzerinde, Bizim Meyhane önünde, zanlıların, M.M.A.’nın kullanmakta olduğu FM 390 plakalı aracın bir trafik kazası yaşaması akabinde olay yerine giden ve kendilerini alıkoymaya çalışan iki polis memurunu, elleri ve ayakları ile vücudunun muhtelif yerlerine vurmak ve itmek sureti ile darp edip görevlerinden men ettiklerini anlattı.

Polis memuru Mehmet Şener, zanlıların polis memuru O.Ö.’nün burnunun kırılıp vahim zarara uğramasına neden olduklarını ve suçüstü tutuklandıklarına vurgu yaptı.

Şener, mesele ile ilgili olarak soruşturmanın yeni başladığını, polis memurunun burnuna hangi zanlının vurduğunun tespit edilebilmesi için kamera görüntülerinin alınıp, incelenmesi gerektiğine dikkat çekti.

“Uyuşturucu etkisinde oldukları düşünülüyor”

Polis memuru Mehmet Şener, ayrıca zanlıların tutuklandıktan sonra hareketlerinin normal olmamasından dolayı alkol kontrolü yapıldığını ancak yapılan kontrolde alkol çıkmadığını belirtti.

Şener, zanlıların uyuşturucu madde kullanmış olabilecekleri şüphesiyle Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne götürülüp, vücut muayeneleri yapıldıktan sonra incelenmek üzere kanlarının alındığını anlattı.  
Meselenin tahkikatının yeni başladığını ve incelenecek kamera görüntüleri olduğunu söyleyen Şener, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104