Trafik suçundan aranırken, uyuşturucuyla yakalandılar

banner37

Trafik suçundan aranan ve yolda yürürken tespit edilen H.A., ve E.T., uyuşturucu madde suçundan tutuklandı

Trafik suçundan aranırken, uyuşturucuyla yakalandılar
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bir trafik suçu nedeniyle aranan H.A., ve E.T., isimli iki genç yolda yürürken tespit edildi ancak gençlerden birinin ayakkabısından çıkan uyuşturucu nedeniyle her ikisi de uyuşturucu suçundan tutuklandı.

İki zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine soruşturma maksatlı 2 günlük tutukluluk emri alındı.

H.A.’nin giydiği ayakkabısına gizlediği şeffaf naylon poşette 1 gram sentetik cannabinoid olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını belirten tanık polis, zanlılara uyuşturucu maddeyi temin eden kişinin arandığını söyledi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in, huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Selvili meseleyle ilgili olguları aktardı.

Hasan Selvili, 10 Mart’ta aldığı bilgi doğrultusunda, Gazimağusa’da yaya olarak tespit edilen zanlıların üzerinde arama yaptığını anlattı.

Hasan Selvili, zanlı H.A.’nın ayakkabısı içerisinde şeffaf naylon içerisinde 1 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi bulup zapt ettiğini söyledi.

banner134

Hasan Selvili, zanlı E.T.’nin konu maddeyle olan bağlantısını araştırıp, konu maddenin satışını yapan kişiyi aradığını kaydederek, yeni başlattığı soruşturmasını tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlıların 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88