Trafik tartışması, kaosa döndü

banner37

Girne-Tatlısu anayolunda, trafik konusunda sözlü tartıştıktan sonra müştekiyi yerden aldığı taş ile darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan bir kişi, dün sabah teminat duruşmasına çıkarıldı

banner87
Trafik tartışması, kaosa döndü
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne-Tatlısu anayolunun 17-18 kilometreleri arasında, trafik konusunda tartışan Murat Göçer, Neslihan Yakar Göçer ve Sermet Benli bir taraf, Servet Akkılıç, Mehmet Akkılıç ve Sefer Akkılıç bir taraf olup bir birlerine gelişi güzel vurarak kavga etti. Kavga sırasında bir kişinin dişinin kırılmasına neden olduğu ve bir kişiyi de ittirerek yere düşürdüğü belirtilen Murat Göçer tutuklandı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere dün mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Esentepe Polis Karakolu’nda görevli tahkikat memuru Aziz Köktaş tanık olarak dinlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Köktaş, zanlı Murat Göçer’in “Kavga ve İtale-i Lisan”, “Vahim Zarar” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Zanlının, Girne-Tatlısu anayolunun 17-18 kilometreleri arasında, trafik konusunda tartıştığı karşı taraf ile önce “İtale-i Lisan”da bulunduğunu ve yerden aldığı yumruk büyüklüğündeki taş ile karşı tarafta müşteki konumunda olan kişinin yüzüne vurarak, sağ üst çenesinin arka kısmında bulunan dişini kırarak, “Vahim Zarar” suçunu işlediğini ifade eden Köktaş, yine karşı tarafta müşteki konumunda olan başka bir şahsı göğsünde ittirip, yere düşürmek suretiyle darp ettiğini kaydetti.

Köktaş, zanlı aleyhinde başlatılan tahkikatın tamamlandığını ifade ederek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı, olayın tek taraflı dinlendiğini ve esas şiddete maruz kalanın da kendisinin olduğunu söyledi.

Yargıç Seran Bensen, huzurundaki şahadeti değerlendirdikten sonra zanlının ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, en yakın polis karakoluna haftanın bir günü ispat-ı vücutta bulunmasına ve KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 30 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi koşuluyla yargılanıncaya değin serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sefer
Sefer - 11 ay Önce

Bu kanatsız melek yolda kavga ettiği,tokatladığı ve tartaklayarak yerlerde sürüklediği hamile kadından bahsetmiyor,sadece engelini öne sürerek acıtasyon yapıyor,kadına kalkan eller kırılsın..

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75