Trafikte kavgaya 9 ay hapislik

banner37

Lapta’da şubat ayında trafik yüzünden tartıştığı kişiyi darp ederek yüz ve elmacık kemiğini kıran Murat Yıldırım’ın cezası belli oldu

Trafikte kavgaya 9 ay hapislik
banner90
banner99

“BENZER SABIKALARI DA VAR”… Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Füsun Cemaller, sanığın 2003 ve 2019 yıllarında da benzer sabıkaları olduğunu belirterek, sanığın sabıkalarına rağmen uslanmadığının görüldüğüne dikkat çekti. Son zamanlarda vahim zarar suçlarında ciddi bir artış olduğuna vurgu yapan Cemaller, hem sanığa hem de başkalarına caydırıcı ve ibret verici olması için Murat Yıldırım’ı 9 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

   Girne Ağır Ceza Mahkemesi, şubat ayında Lapta’da trafik yüzünden tartıştığı bir kişiyi ciddi şekilde darp ederek yüz ve elmacık kemiğinin kırılmasına neden olan Murat Yıldırım isimli sanığı 9 ay hapse mahkum etti.

   Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin kararını açıklayan Başkan Füsun Cemaller, Lapta’ta yaşanan olayda trafik yüzünden tartıştığı bir şahsı darp edip, elmacık ve yüz kemiğini kırdığını söyledi.

   Darp edilen şahsın ameliyat olmak zorunda kaldığını ancak kalıcı hasar oluşmadığını belirten başkan Cemaller, sanığın 2003 ve 2019 yıllarına ait benzer sabıkaları da olduğunu açıkladı.

   Cemaller, son zamanlarda vahim zarar suçlarında ciddi bir artış olduğunu belirterek, bu tür suçları işleyenlere caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğini ifade etti.

   Sanığa ceza takdir ederken 2003 yılındaki sabıkasının dikkate alınmadığını ancak 2019 yılındaki sabıkanın dikkate alındığını belirten başkan Füsun Cemaller, sanığın daha önce de benzer suçlar işlediğini, ıslah olmadığını belirterek, hapis dışında başka bir ceza vermenin mümkün olmadığını söyledi.

   Cemaller, sanığı yargılandığı vahim zarar suçundan 9 ay hapse mahkûm ettiklerini açıkladı.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75