Trafikten yakalandı, uyuşturucudan tutuklandı

banner37

Gazimağusa’da 500 TL karşılığında satın aldığı uyuşturucu maddeyi, bir başka suç için götürüldüğü polis müdürlüğünün avlusuna atan Dilek Şimşek, şimdi iki ayrı suçtan yargılanacak

Trafikten yakalandı, uyuşturucudan tutuklandı

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da 500 TL’ye satın aldığı tasarrufundaki 16 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyi, trafik suçuyla ilgili polis müdürlüğüne götürüldüğü sırada, polis avlusuna atan 43 yaşındaki Dilek Şimşek’in aleyhine şimdi hem trafik suçundan hem de uyuşturucu suçundan soruşturma başlatıldı.

Dilek Şimşek dün “Uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlarından mahkemeye çıkarıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzuruna çıkarılan Dilek Şimşek’in aleyhine soruşturma amacıyla 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Şeffaf naylon poşet içersindeki 16 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi incelemeye gönderecek olan polis, konu maddeyi satan şahsın peşine düştü.

 “Yapılacak işler var”

Meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nurettin Enginer, trafik şubesinde görevli ekiplerin, zanlıyı, 22 Nisan 2019’da tespit edip tutukladıklarını söyledi.

Tanık polis, ZRM 072 plakalı aracın şoförü olan zanlının, trafik suçuyla ilgili müdürlüğe götürüldüğü sırada, tasarrufundaki şeffaf naylon poşet içerisindeki 16 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü maddeyi, müdürlüğün avlusundaki çitlerin arkasına attığı sırada tespit edildiğini kaydetti.

Zanlının gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini belirten tanık polis, meseleyle ilgili alınması gereken ifadeler ve soruşturulması gereken şahısların bulunduğunu dile getirdi.

Zanlının evini arayıp, emare aldığı maddeleri incelemeye göndereceğini kaydeden tanık polis, tahkikatını salim bir şekilde yürütebilmek için mahkemeden zanlı aleyhine 3 günlük süre talep etti.

Yargıç Umut İnan, huzurundaki şahadeti tektik ve tezekkür ettikten sonra, meseleyle ilgili soruşturmanın halen devam ettiğine bulgu yaptı ve tahkikata etki etme olasılığı olan zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER