Tüberküloz hastasıyım, beni ülkeme gönderin

banner37

Tespit edilemeyen bir yerden ülkeye giren Suriyeli bir kişi önceki akşam Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek teslim oldu:

Tüberküloz hastasıyım, beni ülkeme gönderin
banner99

Meyil AVCAN

Girne bölgesinde önceki akşam, tespit edilemeyen bir yerden ülkeye giriş yapan ve akabinde polise giderek itirafta bulunan Suriye uyruklu zanlı Ali Sobhi Alshebeb tutuklanarak, dün sabah mahkemede yargıç huzuruna çıkarıldı.

Polisin yanı sıra, mahkemede de konuşan Alshebeb isimli zanlı 2 ay önce kendisine tüberküloz teşhisi konduğunu ancak tedavisine başlanamadığını, eşinin de kalp hastası olduğunu söyleyerek, ülkesine gönderilmek istediğini söyledi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli bayan polis memuru Fezile Kesat, tanık olarak dinlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kesat, zanlının “KKTC’ye Kanunsuz Giriş” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

Zanlının, önceki akşam Girne bölgesinde, tespit edilemeyen bir yerden ülkeye kanunsuz giriş yaptığını ifade eden Kesat, zanlının ardından Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek itirafta bulunduğunu ve suçüstü hali gereği tutuklandığını söyledi.

Kesat, Suriyeli zanlının aleyhinde yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir süre Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesi talebinde bulundu.

Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı, Tüberküloz hastası olduğunu, iki ay önce teşhis konduğunu ancak tedavisine başlayamadığını ifade ederek, eşinin de kalp hastası olması nedeniyle bir an önce ülkesine dönmek istediğini dile getirdi.

Huzurundaki şahadet ve beyanı değerlendiren Yargıç Seran Bensen, zanlının 1 ayı aşmayan süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108